Blíži sa veľká sobota na Málinom Brde

Blíži sa veľká sobota na Málinom Brde

RedakciaŠport24.8.2022

Hoci v názve takéto slovné spojenie nefiguruje, v sobotu (27. augusta) sa na Málinom Brde črtá rozprávkový event. Stredisko Malinô Brdo ski&bike family park hotuje Olympic Day pre rodičov s deťmi.

Bohatý program v známom lyžiarskom rezorte začne o 10. hod. „Akcia je naplánovaná približne do pol štvrtej poobede. Pre ´decká´ pripravujeme päť súťažných stanovíšť, kde ich čakajú jednotlivé disciplíny – lukostreľba, streľba na terč z painballovej zbrane, jazda na elektrokolobežkách, či odrážadlách, prekážková mini Spartanská dráha a streľba loptou na malú futbalovú bránku. Zvládnutie všetkých zastávok znamená zároveň „vstupenku“ do atraktívnej tomboly. Takisto ´dospeláci´ si môžu sprobovať vypísané súťaže,“ uviedla marketingová manažérka hostiteľského zariadenia Marianna Luka.

Na Málinô Brdo sa vyštverajú so svojou technikou aj hasiči, aby verejnosti odprezentovali čo – to zo svojho umenia, vrátane prvej pomoci, pri oživovaní plyšových medvedíkov. „Hore“ dorazia tiežvozidlá ozbrojených zložiek.

Súčasťou vábivej ponuky sú aj vystúpenia dvoch široko ďaleko známych Mikulášanov. V akcii, aj so svojim workshopom pre deti, bude člen VŠC Dukla Banská Bystrica, dvojnásobný majster sveta vo fitness a trikrát zlatý na „Európe“ Michal Barbier. Finiš zase, od 14. hod., bude patriť dnes už 26 – ročnému spevákovi a zároveň skladateľovi Michalovi Harichovi, ktorý do povedomia verejnosti vstúpil v roku 2011 ako finalista Česko Slovenskej Super Star, kde mu napokon patrila nepopulárna „zemiaková“ medaila. Hotel Malina zase avizuje gastronomické pochúťky.

Deti do 12 rokov kabínková lanovka z Hrabova na Málinô Brdo vyvezie zdarma a dospelých jazda bude stáť akciovú cenu 9 eur.

Všetko nasvedčuje tomu, že pomyslená bodka za letom 2022 v nádhernom prostredí Veľkej Fatry bude vo veľkom štýle. Už len, aby ju dôstojne obalilo i počasie.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia