Blíži sa veľký futbalový event

Blíži sa veľký futbalový event

RedakciaŠport19.5.2022

Na sobotňajší zápas posledného kola nadstavbovej skupiny Fortuna ligy o titul MFK Ružomberok – ŠKF Sereď prídu aj legendy československého futbalu, niekdajší viacnásobní reprezentanti Antonín Panenka, Karol Dobiáš a Jozef Chovanec. „Všetci traja budú aj našim chlapcom a členom realizačného tímu odovzdávať po zápase strieborné medaily,“ uviedol manažér MFK Ružomberok Milan Bezák a doplnil: „Dobre pamätáme na poslednú návštevu Antonína Panenku, keď zavítal na naše dohrávané stretnutie so Slovanom Bratislava. Bol pri víťazstve 1:0, ktoré mužstvo naštartovalo k ceste za druhým najväčším úspechom klubu. Vtedy nastal pozitívny zlom v tejto sezóne.“

Tri spomenuté osobnosti si tí skôr narodení pamätajú aj z éry federálnych ankiet Jedenástka roka, ktoré všetky svoje diely písali v Ružomberku. Chovanec sa medzi laureátmi ocitol štyrikrát, Panenka tri razy a v jednom prípade, hneď na úvod v sedemdesiatom šiestom, Dobiáš. Jozef Chovanec má za sebou takisto aktívnu futbalovú misiu pod Čebraťom. V sezóne 2013/2014 bol najprv viceprezidentom klubu pre šport a v jarnej časti vystriedal na lavičke A mužstva Jozefa Vukušiča.

Vstupné v sobotu bude polovičné a divák má v bufete nárok na jedno pivo alebo kofolu zdarma. Navyše každý, kto sa preukáže vstupenkou zo stretnutia so Sereďou, bude mať predkupné právo lístka na domáci duel prvého predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia