Bodka za futbalovým rokom so Zlatými Moravcami

Bodka za futbalovým rokom so Zlatými Moravcami

RedakciaŠport6.12.2019

Je tu záverečné kolo jesenného programu elitnej futbalovej súťaže na Slovensku. Ružomberok sa s kalendárnym rokom rozlúči zajtra duelom proti ViOn – u Zlaté Moravce-Vráble. Stretnutie má výkop o 14:00 hod.

Všetci sme radi, že ide o posledný zápas. Chlapci majú za sebou dlhú jesennú časť, ktorú otvorili 11. júla Európskou ligou. Navyše udrela zima, s mrazmi. Momentálne počasie už nepraje futbalu a samozrejme, nemôže lákať ani divákov. Naozaj nastal čas na oddych a prípravu na jar,“ rozhovoril sa tréner Ruže Ján Haspra.

Prvý súboj 31. augusta ViOn vyhral doma 4:2, keď ešte v 66. min. svietil na tabuli stav 4:0. „Bol to náš najhorší zápas sezóny. V Zlatých Moravciach sme si siahli na úplné dno. Teraz sme v inej situácii a skúsime to súperovi vrátiť. Tri body strašne potrebujeme, idú Vianočné sviatky a všetci si ich chceme užiť v pohode. Jesennú časť sme začali domácim víťazstvom na Nitrou, pekné by bolo ju aj rovnakým spôsobom zavŕšiť. Predpokladám ťažké stretnutie. Mnohí pred začiatkom ligového ročníka ViOn pasovali za outsidera, no ja som už vtedy tvrdil, že má vyskladaný kvalitný tím zo skúsených futbalistov,“ pripojil Haspra.

Liptáci naposledy doma remizovali so Senicou 2:2 a prehra v minulom kole v Trnave (0:2) im prestrihla dve série, víťaznú päťzápsovú na ihriskách súperov a deväťkolovú bez prehry, ktorú mužstvo ťahalo práve od „výbuchu“ v Zlatých Moravciach. „Musíme sa zomknúť a vydať zo seba ešte posledné zvyšky síl. Posledné dve stretnutia nám nevyšli, ale chceme to zlomiť. Treba sa strelecky presadiť a neinkasovať lacné góly. Skúsenosť hovorí pre Moravčanov, ale hlavne behavosť a bojovnosť by mala na nich platiť. Sám som zvedavý, v akom stave bude terén, aby sa dalo kombinovať,“ dal sa počuť stredopoliar MFK Marek Zsigmund.

Kapitán Ružomberka Ján Maslo, naposledy proti Spartaku nehral, ale zajtra už bude k dispozícii. „Skolila ma choroba, vysoké horúčky, bral som antibiotiká,“ vysvetľoval najskúsenejší hráč mužstva. „Prvé meranie síl s ViOn - m nám absolútne nevyšlo, veru máme čo odplácať. Proti nám bude stáť zrelý tím na čele s bývalým Ružomberčanom Tomášom Ďubekom. Veľmi sa chceme s jeseňou rozlúčiť víťazne,“ povedal pre náš portál J. Maslo.

Pre päť žltých kariet bude chýbať Kostadinov a zranený Gerec.

Ružomberku v aktuálnej tabuľke patrí štvrtá priečka (24 bodov), Zlaté Moravce sú šieste (22).

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 16 výhier, 6 remíz, 6 prehier, skóre: 61:34.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia