Bodku za skvelou sezónou dajú ružomberskí futbalisti v Žiline

Bodku za skvelou sezónou dajú ružomberskí futbalisti v Žiline

RedakciaŠport23.5.2019

V piatok (24. mája) v záverečnom kole Fortuna ligy sezóny 2018/2019, skupiny o titul, ružomberských futbalistov čaká krajské derby v Žiline. Stretnutie sa začína o 19:00 hod.

Bude to viac – menej „len“ prestížny duel, o osude oboch tímov sa totiž rozhodlo v predposlednom ligovom dejstve. Liptákom, po víťazstve nad Dunajskou Stredou, sa už hompáľali na krkoch bronzové medaily a zároveň ako posledný slovenský tím si zabezpečili miestenku v pohárovej Európu. Naopak „šošonom“ zostala „len“ štvrtá priečka.

V predchádzajúcom kole sa s najvyššou súťažou rozlúčila Podbrezová a zostal iba jediný otáznik, či do baráže o záchranu pôjde Trenčín alebo ViOn Zlaté Moravce.

Po zápase s DAC – om tréner MFK David Holoubek vytiahol v kabíne pre svojich zverencov darček, tri dni absolútneho voľna a tak mužstvo sa stretlo na tréningu až v stredu podvečer. „Vyriekol som to v takej eufórii. Určite však nie neuvážene. Chalani dosiahli veľkú vec, takže dostali odmenu. Za celú sezónu a hlavne za posledné duely, ktoré skvele zvládli. Veď každý zápas nechávali na ihrisku všetko, čo v nich je. Rovnako pracovali tiež na tréningoch. Po stretnutí s Dunajskou Stredou spadla z nás akási ľahká nervozita, ktorá stále sa vznášala vo vzduchu,“ vysvetľoval pre náš portál kouč futbalovej Ruže.

Kým Ružomberčania v nadstavbe získali krásnych dvadsať bodov (6 víťazstiev a 2 remízy), tak mužstvo spod Dubňa iba sedem. Žilina do minulej soboty, keď zdolala Sereď na bratislavských Pasienkoch 3:2 (tam mal ŠKF iClinic v tomto prípade svoje domáce prostredie), ťahala sériu šiestich prehier v rade.

Ruža v posledných štyroch stretnutiach naplno zabodovala, a na jej štíte zostal aj majstrovský Slovan (3:2). Výsledok piatkového súboja už nič v tabuľke nezmení, no čerstvý držiteľ bronzu, neberie rozlúčku so sezónou na ľahkú váhu. „Futbalový rok chceme zakončiť maximálne zodpovedne a nepokaziť si ho. Takto budem aj hráčov motivovať. Máme najlepšieho brankára, najlepšiu obranu, nebolo by pekné si tieto pozitíva zneuctiť,“ uviedol Holoubek.

Hoci len dva tréningy sme absolvovali, verím, že na Žilinu budeme dobre pripravení. Aj na záver chceme dokázať, v čom je naša sila,“ vyhlásil gólman MFK Matúš Macík.

V aktuálnej sezóne Ružomberok ešte Žilinu nezdolal, v základnej časti vonku prehral 0:3 a doma remizoval 1:1. V prvom meraní síl v hornej šestke sa v Liptove zrodila remíza 1:1.

Holoubek sa bude musieť zaobísť bez J. Masla, ktorý má stopku pre päť žltých kariet, dlhodobého maróda Twardzik i mladého T. Bobčeka, ktorý má povinnosti v reprezentačnej osemnástke.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 16 výhier, 16 remíz, 39 prehier, skóre 64:127.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia