Boli sme na tlačovej konferencii MFK Ružomberok

Boli sme na tlačovej konferencii MFK Ružomberok

RedakciaŠport6.7.2022

Futbalisti MFK Ružomberok zajtra (7. júla) vstúpia do nového ročníka Európskej konferenčnej ligy, keď v úvodnom stretnutí prvého predkola o 18:30 hod. privítajú litovský FK Kauno Žalgiris. Tomuto zápasu bola aj venovaná prvá časť dnešnej tlačovej konferencie futbalovej Ruže. Medzi novinárov prišli hlavný tréner Peter Struhár a kapitán mužstva Ján Maslo.

Naše očakávania sú veľmi veľké, v celom klube i v kabíne sa tešíme na medzinárodné konfrontácie. Chceme urobiť všetko preto, aby sme čo najlepšie reprezentovali Ružomberok i Slovensko, aby chalani už z tohto stretnutia získali čo najviac skúseností a aby úspešne prešli cez úvodné kolo,“ vyhlásil Struhár.

„FK Kauno je tím zložený z viacerých národností. Predovšetkým, čo sa týka ofenzívnej fázy, sú to zaujímavé typy futbalistov. V útoku ide o Brazílčana, v stredovej formácii majú Srba, tiež sú tam chlapci z Nigérie. Čaká nás ťažký súper. Keď sme ho analyzovali, snažili sme sa ísť až do hĺbky, aby sme boli na všetko prichystaní. Ide o technicky veľmi slušne pripravené mužstvo, taktiež dostatočne rozohrané. V Litve je ligová súťaž rozbehnutá, pričom Žalgiris posledných šesť zápasov neprehral“ vravel ďalej kouč MFK.

Najskúsenejší muž ružomberskej kabíny a kapitán mužstva Ján Maslo zažil pod Čebraťom aj súťažný ročník 2017/2018, keď sa mužstvo prebojovalo do 3. kola Európskej ligy. „Tešíme sa, že už je to tu. Za celé mužstvom môžem vyhlásiť, že urobíme maximum preto, aby sme postúpili. Ide o dosť skúsené mužstvo so zaujímavými legionármi, ktorí prinášajú na ihrisko kvalitu. Na súpera by malo platiť to, čo nás zdobilo minulú sezónu, teda behavý, súbojový futbal, založený na dobrej organizácii. Pekné by bolo napodobniť tú cestu spred päť rokov,“ vravel 36 – ročný stopér.

Dôležité je, že až na „starých“ maródov (Mareka Zsigmunda, Samuela Šefčíka a Martina Moronga) sú všetci ostatní hráči nášho vicemajstra zdravotne fit.

Dnešné stretnutie so zástupcami masmédií malo i status predsezónnej tlačovky. „Snažili sme sa leto odpracovať, čo najlepšie. Možno posledné dve zápasové próby, ktoré sa prehrali s Fortunou Düsseldorf a GKS Katovice sa dali herne a výsledkovo lepšie zvládnuť,“ vravel ďalej Struhár. K hráčskym materiálom je šéf realizačného tímu spokojný: „Želal som si, aby veľmi dobrá partia z minulej sezóny sa čo najdlhšie udržala. To sa aj vedeniu klubu podarilo. Do každej formácii sme získali aj nových hráčov – troch mladých Matúša Malého, Adama Tučného a Marka Kelemana a skúseného Adama Moronga. Dnes na súpisku bo oficiálne pripísaný aj Filip Lichým, ktorý prišiel na ročné hosťovanie zo Slovana Bratislava, čo nás veľmi teší.“

Logicky vyvstala i otázka, aký cieľ má Ružomberok v novej sezóne. „Začiatok bude veľmi nabitý, záťaž medzi chlapcami musíme rozdeliť tak, aby nedochádzalo k zraneniam. Stanovili sme si viac cieľov. Prvým je úspešne zvládnuť úvodný zápas so Žalgirisom. Vo Fortuna lige chceme byť do 5. miesta po prvej polke.," dodal Struhár. „Treba si dávať čiastkové ciele. Do mužstva prišli zaujímaví hráči, preto verím, že nám pomôžu. Chce nadviazať na výkony z minulej sezóny,“ pripojil Maslo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia