Boli sme na tlačovke futbalovej Ruže

Boli sme na tlačovke futbalovej Ruže

Ján SvrčekŠport5.2.2024

Na tlačovej konferencii MFK Ružomberok pred štartom prvoligovej jari dnes medzi zástupcov masmédií prišli generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ružomberskej futbalovej akciovky Ľubomír Golis, hlavný tréner Ondřej Smetana a kapitán mužstva Marek Zsigmund.

"Po sviatkoch a po dovolenkách sme ako prví už 3. januára začali so zimnou prípravou. Mužstvo malo tiež možnosť vycestovať na týždeň do Turecka, kde, popri tréningovom procese, odohralo aj tri prípravné zápasy. Čo sa týka hráčskych zmien, do Widzewu Lodž prestúpil brankár Ivan Krajčírik, no nemožno hovoriť, že by išlo o nejaké oslabenie mužstva, pretože máme ďalších kvalitných gólmanov. Tento transfer bol viac - menej plánovaný, pričom chceli sme ho zrealizovať už skôr. Do tímu sa z hosťovania v maďarskom Debrecíne vrátil Alexander Mojžiš, čo považujeme za výrazne posilnenie našej defenzívy," povedal na úvod Ľ. Golis.

Liptáci sa hotovali v domácich podmienkach, ale vycestovali aj za teplom. "Spravili sme všetko, čo bolo v pláne. Akurát druhý týždeň prípravy, keď prišli väčšie mrazy a sneh, bolo treba niektoré veci popresúvať. Kvitujem, že sme na pár dní mohli naše zimné podmienky zameniť za perfektné trávnaté ihriská v Turecku. Jeseň nám len potvrdila, že musíme byť tímom, ktorý pracuje spolu a je kompaktný a organizovaný. Naša hra by takisto mala byť založená na rýchlom prechode dopredu a vytváraní si priestorov za obranou súpera. Vieme, že v doterajšej časti sezóny nás zvlášť tlačila topánka v medzihre, v držaní lopty a v postupnom útoku. Vo všetkých týchto aspektoch by sme sa chceli zlepšiť. Ako sme však pripravení, ukáže už prvý majstrovský zápas, v sobotu proti Trnave a samozrejme aj celá jar," uviedol O. Smetana.

Mužstvo počas zimného bloku absolvovalo šesť zápasových prób, pričom kvalita ich súperov postupne viac - menej gradovala. Najprv na vlastnej umelej tráve zdolali druholigistov, Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa (2:1) a Zaglebie Sosnowiec (2:1). Ďalšie tri stretnutia mužstvo odohralo na sústredení v tureckom Beleku s účastníkmi najvyšších súťaží vo svojich krajinách - s kosovskou Prištinou (0:1), so severomacedónskym FC Gostivar (4:1) a srbským FK Jedinstvo Ub (1:2). Na záver, generálka v poľskom Zabrze s Górnikom MFK výsledkovo nevyšla - 0:4.

Futbalistom spod Čebraťa momentálne v tabuľke Niké ligy patrí 8. miesto s 22 - bodovým ziskom (5 víťazstiev - 7 remíz - 6 prehier). Ružomberok na štyri tímy, ktoré sú nad ním stráca sedem bodov, pričom hrá sa už len o dvanásť. "Nemáme toľko bodov, akoby sme chceli. Uvedomujeme si, že šanca na hornú šestku je malá. Som ale rád, že hráči k jari tak pristupujú, že sa chcú o ňu pobiť," podotkol k ambíciám Golis. "Teší ma, že aj z kabíny od hráčov cítiť, že o čo ide a chcú pre to urobiť maximum. Druhým spoločným cieľom musí byť progres jednotlivcov a celého tímu. Zmyslom našej práce je, aby sme sa posúvali a zlepšovali," dal sa počuť pri tejto téme O. Smetana. "S umiestnením po jeseni vládne mierne sklamanie. Máme väčšiu stratu na prvú šestku, no taká je realita. Všetko ale urobíme preto, aby sme sa dostali do skupiny o titul a uvidíme, ako to dopadne. Nemalé očakávania spájame s so Slovnaft Cupom, hoci vo štvrťfinále ideme do Dunajskej Stredy. Osobne sa na tento zápas veľmi teším," pripojil M. Zsigmund.

Hráčsky káder: Dominik Ťapaj, Branislav Sokol, Tomáš Frühwald - Alexander Mojžiš, Ján Maslo, Mário Mrva, Gabriel Šimon, Antonio Giuliano Marek, Alexander Selecký, Matúš Malý, Juraj Kotula - Oliver Luterán, Timotej Múdry, Kevin Švehla, Kristóf Domonkos, Samuel Šefčík, Samuel Lavrinčík, Adam Tučný, Marián Chobot, Marek Zsigmund, Martin Crien. David Jackuliak, Jan Hladík, Štefan Gerec, Martin Boďa.

Príchody: Alexander Mojžiš (skončenie hosťovania - VSC Debrecín - Maď.)

Odchody: Ivan Krajčírik (Widzewom Lodž - Poľ.), Jakub Rakyta, Viktor Úradník (obaja Rimavská Sobota - hosťovanie), Jakub Luka (FC Nomme United - Est. - hosťovanie).

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia