Bomba pod Čebraťom: Ružomberok - Žilina 5:1

Bomba pod Čebraťom: Ružomberok - Žilina 5:1

RedakciaŠport14.2.2022

Excelentný vstup do jarnej časti! Včera ešte ružomberský tréner Peter Struhár, vzhľadom na covidové patálie, nehovoriac už o zranených hráčoch, ani nevedel, ako vymodeluje zostavu na dnešný zápas proti Žiline, no napokon jeho zverenci prevalcovali „šošonov“ - 5:1. Tretí Ružomberok sa po 20. kole základnej časti Fortuna ligy priblížil na päť bodov k druhej Trnave a rovnako o päť bodov má viac ako štvrtá Dunajská Streda. Veru rozprávkový pondelok.

Lepšie do zápasu vstúpili hostia, ktorí sa dostali aj do prvých sľubných príležitostí. Už v 3. min. MFK vystrašil len 17 – ročný talent Sauer, keď brankár Krajčírik jeho strelu len nohou vytesnal na roh. O dve minúty neskôr sa na ružomberskú bránu cez stred ihriska rútil Paur, no na šťastie pre Ružu až trestuhodne minul bránu. Potom T. Bobček sproboval postreh Belka medzi žrďami MŠK.

Veľmi smoliarska pred Ružomberok bola 24. min., keď Luka v páde pri centri Paura mal ruku, hlavný arbiter Kráľovič ukázal na biely bod a Kopas nekompromisne trafil ľavý dolný kút domácej „svätyne“ - 0:1. Domáca družina však nepadla na duchu, naopak v 31. min. sa o vyrovnanie šikovným spôsobom, po centri Domonkosa, postaral T. Bobček.

Po zmene strán prvý vzruch priniesol Sauer, všetko ale vyriešil Krajčírik. Potom to už ale bolo futbalové divadlo len jedného, a to ružomberského tímu. Chalani úplne zabudli na peripetie posledných dní a rozohrali senzačnú partiu. Keď v 57. min. T. Bobček opäť jasal a preklopil výsledok, už nasledovala úžasná dominancia chlapcov spod Čebraťa. V 62. min. Fabiš potiahol akciu po pravej strane a Lichý zvýšil na 3:1. V 70. min. Boďa, pridal štvrtý gól MFK. V 86. min. sa o futbalovú lahôdku postaral Rymarenko – 5:1. Za povšimnutie stojí, že traja strelci Lichý, Boďa a Rymarenko boli len chvíľu na „placi“ a prehovorilo do zápasových štatistík. Peter Struhár ťahal žolíkov jedna radosť.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „V prvom polčase, sme sa pomalšie rozbiehali. V tejto časti stretnutia si obe mužstvá vytvorili aj nejaké šance, ktoré neskončili gólom. Po pokutovom kope prišla naša veľmi dobrá reakcia v podobe vyrovnania. Do prestávky chalani náš predzápasový zámer celkom neplnili. Cez prestávku sme si v kabíne pripomenuli, čo chceme hrať. Vstup do druhej ´polky´ bol oveľa lepší. Hráči si začali viac veriť a boli sme agresívnejší. Napokon rozhodla naša väčšia kvalita v útočnej fáze. Nestrácali sme ľahké lopty a hrali sme veľmi rýchlo smerom dopredu, čoho výsledkom bol aj druhý gól. Moje mužstvo sa potom bavilo futbalom, pričom vôbec nešetrilo ani krokmi.“

Peter Černák, tréner Žiliny: „My môžeme zápas hodnotiť len do druhého inkasovaného gólu. Potom to už bolo o prevahe, dôraze a nátlakovej hre domácich. Keby sme v prvom polčase niektoré príležitosti dotiahli, mohli sme sa dostať aj do väčšieho vedenia. Súper rýchlo zareagoval a vyrovnal. Aj vstup do druhého polčasu sme mali dobrý, lenže zlom nastal druhým gólom. Ružomberok sa potom dostal do laufu a už bolo ťažké ho zastaviť.“

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 5:1 (1:1)

Góly: 31. T. Bobček, 57. T. Bobček, 62. Lichý, 70. Boďa, 86. Rymarenko - 24. Kopas (z 11 m.). Bez kariet. Rozhodovali: Kráľovič – Jekkel, Zemko – 711 divákov.

MFK: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Luterán (46. Lichý), Kochan – Gerec (67. Ďungel), Domonkos (67. Boďa), Regáli (84. Múdry) – T. Bobček (84. Rymarenko).

MŠK: Belko – Rusnák, Kopas, Minárik, Anang (70. Owusu) – Sauer (70. Myslovič), Gono, Iľko – Addo (62. Slobodník), Paur, Ďuriš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia