Brankár Macík už zase v plnom švungu

Brankár Macík už zase v plnom "švungu"

RedakciaŠport9.6.2020

Minulý pondelok sa k mužstvu pripojil a Matúš Macík. Ružomberského gólmana hneval členok a preto vynechal reštart prípravy formou skupinových tréningov i úvodnú časť plnohodnotného spoločného tréningového procesu. V sobotu v prípravnom dueli v Nitre (0:0) už mikulášsky rodák stál medzi žrďami.

Keď vypukla koronakríza, všetci sme boli len doma. Moja pauza na ružomberskom ihrisku však bola dlhšia. Teraz si už opäť futbal užívam. Je to iné byť v kolektíve, ako robiť dačo sám. Či sú to herné, strelecké alebo špeciálne brankárske tréningy. Samozrejme, ide tiež o odlišné zaťaženie,“ rozprával Macík.

Už o štyri dni sa, po štrnásť týždňovej výluke znovu roztočí fortunaligový kolotoč a na rad príde skrátený päťkolový úsek. „Vôbec sa nezamýšľam nad tým, že aký formát riadiaci orgán schválil. Fakt je taký, takže zbytočne riešiť, či je rozhodnutie dobré alebo zlé. Aspoň nedošlo ku krajnému riešeniu, k predčasnému ukončeniu sezóny. Tým by vznikla strašne dlhá zápasová prestávka. Iba trénovať bez nejakého cieľa, to si ani neviem predstaviť. Takto zistíme na čom sme, aj čo treba zlepšiť. Naša strata na tretiu priečku je dosť značná, ale niečo môžeme spraviť v Slovenskom pohári. Tu máme veľkú šancu, keďže sme v semifinále,“ pokračoval jeden z najlepších brankárov Fortuna ligy.

S minulou sobotou (6. júna) pôvodne Macík so svojou priateľkou spájal prestup do stavu manželského. Kvôli pandémii je ale všetko inak. „Tento dátum sme zrušili. Donútili nás k tomu súčasné epidemiologické opatrenia. Nový termín nemáme, ťažko by asi teraz bolo nájsť voľnú sobotu. Predpokladám, že až do konca jesene, náš futbalový kalendár bude poriadne nabitý. Skončí sa jedna sezóna, potom krátka príprava a začne ďalší ligový ročník. V zime veľmi sobáš nechceme riešiť, takže možno bude o rok v lete,“ uviedol k posunu životného kroku Matúš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia