Brankár MFK Macík znovu túži po európskom dobrodružstve

Brankár MFK Macík znovu túži po európskom dobrodružstve

RedakciaŠport13.5.2019

Po jesennej časti Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok „zimovali“ na štvrtej priečke s päťbodovým mankom na tretiu Žilinu. Keď sa na začiatku marca najvyššia súťaže lámala na dve nadstavbové šestky, Ruža takisto okupovala štvrtý „flek“, ale jej strata na bronzový stupienok, ktorý je tiež vstupenkou do Európskej ligy, narástla na osem bodov. Pohľad na aktuálnu tabuľku, dve kolá pred záverečným „gongom“ je však diametrálne iný, ďaleko príjemnejší.

Družina trénera Davida Holoubka a jeho asistenta Jiřího Jarošíka tróni na treťom mieste s päťbodovým odstupom od štvrtých „šošonov“. V nadstavbovej časti Liptáci päť zápasov vyhrali, dva remizovali a iba raz (so Slovanom v Bratislave – 2:3) vyšli naprázdno. To je zatiaľ aj jediná prehra mužstva na jar.

Pred nadstavbou sme nepadali na duchu, naopak vraveli sme si, že na konci si musíme uchmatnúť tretiu priečku,“ rozhovoril sa stabilne spoľahlivý strážca ružomberskej svätyne Matúš Macík. „Momentálne máme až neuveriteľnú ´fazónu´. Celý kolektív sa zomkol a dosahuje fantastické výsledky. Verím, že aj posledné dve stretnutia doma s Dunajskou Stredou a v Žiline zvládneme a pohárová Európa bude naša.“

Macík už zažil európske dobrodružstvo v jeseni 2017, keď sa Ružomberok prekliesnil do 3. predkola druhej najvýznamnejšej klubovej súťaže na starom kontinente, kde mu stopku vystavil slávny anglický FC Everton. Vtedy futbalisti MFK dobyli bronzové medaily tiež skvelým finišom, šnúrou piatich víťazstiev v rade. „Určite každý z nás by zase chcel zažiť nezabudnuteľné chvíle spred dvoch rokov. V sobotu nás čaká Dunajská Streda, veľmi si želám, aby diváci prišli v hojnejšom počte ako v predchádzajúcich zápasoch. Veď sa nám darí a hráme o veľa,“ dodal takmer dvojmetrový obor medzi ružomberskými žrďami.

Aj keď mužstvo má Európsku ligu na dosah, tréner Holoubek sa v debatách tejto téme vyhýba. „Nerád o takýchto veciach hovorím,“ priznal. „Sústreďujeme sa na náš tím, na naše výkony. To, čo sa v tabuľke odohráva nad nami alebo pod nami, nás až tak nezaujíma. My máme vlastný cieľ a svoju cestu, na ktorú sme sa vydali, či už v tréningovom procese, alebo v samotných zápasoch. Pred mužstvom sú ešte dva duely a na ne sa musíme kvalitne pripraviť. Až potom môžeme bilancovať,“ pripojil ružomberský kouč.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia