Bratislavčanky boli nad sily tenisovej Ruže

Bratislavčanky boli nad sily tenisovej Ruže

RedakciaŠport10.6.2020

V 2. kole extraligy v tenise, v „pavúku“ o 5. - 8. miesto dnes (10. júna) ženy TK Ružomberok prehrali so Sláviou STU Bratislava 1:4.

Hosťujúci kolektív, ktorý v úvodnom kole poriadne potrápil Slovan Bratislava, aj so svetovou „osmičkou“ Švajčiarkou Belindou Benčičovou, hoci pricestoval bez druhej hráčky slovenského rebríčka Anny Karolíny Schmiedlovej, potvrdil svoju silu. „Slávia síce nenastúpila v rovnakej zostave ako v 1. kole, no musím priznať, že bola lepšia. Disponuje širokým hráčskym kádrom a ´babami´, ktoré chodia po svete. V kútiku duše som živil nádej, že niečo uhráme, ale na súpera sme nestačili. Napriek tomu, že dievčatá ´makali´ a išli na doraz,“ konštatoval nehrajúci kapitán ružomberských žien Jaroslav Taraj.

„Bodík“ získala akurát Romana Tarajová, keď v trojsetovej „bitke“ zdolala Barboru Cibákovú. „Už v pondelok proti Piešťanom mala som nádejný začiatok, viedla som nad Zuzanou Luknárovou 5:2, no napokon bola z toho prehra 0:2 na sety. Cítila som sa dobre, aj preto na dnešný zápas som sa tešila a vyšlo to,“ vravela 20 – ročná hráčka, ktorá študuje na univerzite v USA, kde sa tiež venuje tenisu.

V súboji s Piešťanmi o jediné ružomberské víťazstvo sa zaslúžila Češka Hana Pektorová, no teraz zostala na rakete Timey Jaruškovej. „Prvý set bol celkom slušný, len škoda, že som nezvládla dlhšie výmeny. V druhom už súperka nastúpila, hrala hodne sebavedomo, získala prvé tri gemy, a to sa už potom ťažko doháňa. Nie som úplne sklamaná, no chcela som vyhrať,“ dala sa počuť Pektorová.

Žreb nám absolútne neprial, najprv Slovan, teraz Slávia STU, dvaja veľkí favoriti. I keď v extralige si už človek nenavyberá,“ rozprávala Zuzana Legerská. „Po piatich rokoch hrám znovu súťažne tenis. Raz v Lídli ma stretol náš kapitán a hneď aj padla otázka, či nechcem zase hrať. V zime som chodila raz do týždňa trénovať a napokon ma presvedčil aj na extraligu. Myslím si, že tenisovo to nebolo zlé, no kondička chýba,“ pripojila Zuzana, ktorá veľmi pekné úspechy slávila pod dievčenským menom Michaličová.

TK Ružomberok – Slávia STU Bratislava 1:4

Výsledky zápasov: Legerská – Palcátová 4:6, 2:6, Tarajová – Cibáková 6:3, 6:7, 6:3, Chudá – Kovačičová 3:6, 2:6, Hláčiková – Milatová 6:7, 2:6, Pektorová – Jarušková 5:7, 3:6.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia