Bratislavský rodák, s poslednou, dvojročnou stopou v  Michalovciach, v ružomberských farbách

Bratislavský rodák, s poslednou, dvojročnou stopou v Michalovciach, v ružomberských farbách

Ján SvrčekŠport22.6.2023

Dnes (22. júna) prišla prvá letná posila do kabíny MFK Ružomberok. Dvojročný kontrakt s klubom spod Čebraťa podpísal 27 – ročný obranca Juraj Kotula, ktorý posledné dve sezóny pôsobil v Michalovciach, kde si pripísal 56 zápasov vo Fortuna lige. Nová hráčska akvizícia hneď sa pustila aj do tréningového procesu.

Oslovil ma športový manažér ružomberského klubu Milan Bezák, spolu sme si zavolali a potom sa môj príchod začal riešiť,“ uviedol odchovanec Slovana Bratislava, ktorý vo svojom futbalovom životopise má aj dvojročnú misiu za riekou Moravou, v Zbrojovke Brno. „Veľmi sa teším, že sa tento prestup podarilo zrealizovať. Očakávania sú veľké, no nechcem nič špeciálne. Hlavne, aby som bol zdravý a celému tímu sa darilo. To je prvoradé. Ružomberský futbal poznám veľmi dobre. Tamojší klub je na Slovensku určitá značka. Počas svojho pôsobenia v slovenskej lige som si všímal učinkovanie Ružomberka.“

Kotula, ktorý prezradil, že z aktuálnej kabíny už hrával s Martinom Chrienom a Samuelom Šefčíkom, sa najlepšie cíti na pozícii pravého beka, ale vzadu dokáže zastať aj ďalšie posty. „Áno, najbližšia mi je pravá strana, avšak v obrane môžem nastúpiť kdekoľvek. S tým nemám žiadny problém,“ vyhlásil nový muž ružomberskej defenzívy.

Kouča MFK Petra Tomka len potešilo, že zaujímavý transfer sa uskutočnil. „Veľa si sľubujem od Jurajovej univerzálnosti v rámci obrannej štvorice. Ide o skúseného futbalistu, ktorý aj charakterovo by mal byť prínosom pre kabínu. V uplynulých dvoch sezónach potvrdzoval svoju kvalitu. Verím, že u nás bude pokračovať vo svojom progrese. Netajím, išlo o moju voľbu,“ dal sa počuť šéf realizačného tímu fortunaligistu z dolného Liptova.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia