Bronzová medaila z plaveckého maratónu

Bronzová medaila z plaveckého maratónu

RedakciaŠport5.7.2019

Aj traja členovia Plaveckého oddielu Ružomberok štartovali na majstrovstvách Slovenska v diaľkovom plávaní v Areáli zdravia bratislavských Zlatých Pieskoch, ktoré sa konali ako Ružinovský maratón.

Išlo o prvé podujatie aktuálnej sezóny na otvorenej vode. Domov sme sa vracali s cenou bronzovou medailou, ktorú medzi mladšími juniormi na 10 000 m vyplával Adrián Beluš. Ten už mal skúsenosti s takouto vzdialenosťou z lanského augusta z Košíc. Aďo sa v našom klube spolu so Sárou Šefrankovou najviac venuje dlhším tratiam. Preto si takýto úspech zaslúžil,“ rozprával tréner ružomberských plavcov Marek Lángšádl.

Beluš bol vo vode 3:02:27,92 hod. Štvrtý skončil jeho klubový kolega Tibor Tišťan za 3:20:14:54 hod., na tohtoročnom republikovom šampionáte v „päťdesiatke“ strieborný na 50 m voľný spôsob a bronzový na 50 m a 100 m motýlik vo svojej kategórii. „Tibor je vyložený šprintér. Bola to pre neho skôr výzva, či 10 000 m dá a dokázal to. Aj mňa milo prekvapil,“ pokračoval Langšádl, ktorý trochu odkryl aj pozadie plaveckého maratónu. „Počas pretekov sa pretekári na plávajúcom poltóne môže občerstviť, keď k dispozícii sú nejaké jontové nápoje i energetické tyčinky. Nesmú však pritom so žiadnou osobou prísť do kontaktu, ani dotknúť sa zeme.“

Alexandra Blašková (roč. nar. 2005) medzi najmladšími juniorkami obsadila na 3000 m piate miesto časom 54:44,99 min. „Išla pekne a bola rýchlejšia než pred rokom,“ podotkol spokojný Langšádl.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia