Bronzové baby aj na konci víťazne

Bronzové "baby" aj na konci víťazne

Ján SvrčekŠport4.6.2023

Futbalistky MFK Ružomberok včera (3. júna) víťazstvom v Trnave (4:2) zavŕšili svoju historickú sezónu na prvoligovej scéne. Hoci ženská Ruža v predchádzajúcom kole definitívne „stvrdila“ svoj bronz, aj svoj posledný zápas zobrala maximálne vážne. Uspela u svojho najväčšieho rivala v boji o 3. miesto. Zverenky trénera Jaroslava Súkeníka mali v nadstavbovej skupine o titul úžasný marš – šesť zápasov bez prehry, a to s piatimi víťazstvami a s jednou remízou, s majstrovskou Myjavou.

Dievčatá pred stretnutím v Trnave boli veľmi dobre nastavené. Od začiatku išli za cieľom, ktorý sme si dali, a to víťazne ukončiť sezónu. Na ihrisku urobili preto všetko. Už v 2. min. sa ujali vedenia, v 20. min. zvýšili na 2:0 a vyšiel im aj začiatok druhého polčasu, keď tretíkrát skórovali. Neskôr sme síce hlúpo inkasovali, no našou reakciou bol zase štvrtý gól v domácej sieti. V závere, za stavu 4:2, Trnava mala výhodu pokutového kopu, no jej hráčka asi o tri metre minula našu bránu. Hneď na rozhodca stretnutie ukončil, čiže aj keby trafila, už by zápas nezdramatizovala,“ hodnotil očividne spokojný J. Súkeník.

Tak ako už býva zvykom, dievčatá si trojbodový nástrel bezprostredne po stretnutí neužívali v šatni, ale priamo na hracej ploche. „Vonku sme si zakričali, nech ľudia vidia, že kto vyhral. Podobne to bolo aj pred týždňom v Banskej Bystrici. Dievčatá už majú nacvičený svoj víťazný chorál. V kabíne som im však poďakoval za celú sezónu. Za prácu, ktorú počas celej sezóny odviedli, si takýto úspech zaslúžili,“ doložil Jaroslav Súkeník.

I. LIGA: FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:4 (0:2)

Góly MFK: 2. a 85. Maslová, 20. a 58. Hrúziková (1 z 11 m).

MFK: J. Králiková - Červeňová (58. Húsková), Krivačková, Harezníková, Adamčiaková, Ťapajáková (71. E. Králiková), Líšková (81. Nagyová), R. Žihlavníková (71. Tomčíková), Maslová, Sirejová (58. Bruníková), Hrúziková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia