Bude ešte A. Kánová našim želiezkom na vrcholných súťažiach?

Bude ešte A. Kánová našim želiezkom na vrcholných súťažiach?

RedakciaŠport10.1.2023

Z letných paralympijských hier si priviezla štyri medaily, z toho jednu najjagavejšieho leskom. Stala sa majsterkou sveta, pričom k titulu pridala ešte šesť pódiových umiestnení. Na európskom šampionáte získala štyri tituly a ďalších sedem strieborných a bronzových „kovov“. No na prahu nového roka stolná tenistka – vozičkárka Alena Kánová (ŠKST TPŠ Ružomberok), nevie, čo bude. Stále nie je rozhodnutá, či pridá aj ďalšiu sezónu, prípadne potiahne hráčsku kariéru aj do do Paralympiády 2024 v Paríži.

Medzinárodná federácia stolného tenisu (ITTF) zatiaľ, čo sa týka roka 2023, nič nezverejnila. Takže ani naši funkcionári nemôžu nastaviť konkrétne smerovanie. V tomto roku sú naplánované majstrovstvá Európy telesne hendikepovaných hráčov. Aké sú kritériá účasti, to zatiaľ nikto nedefinoval. To isté platí tiež o budúcoročných Paralympijských hrách v Paríži. Preto momentálne nič neplánujem a ani nad budúcnosťou nepremýšľam. Všetko nasvedčuje tomu, že múdrejší budeme najskôr v marci. Je to také divné obdobie“, konštatovala 42 – ročná Kánová, ktorá na poslednú veľkú, bronzovú medailu, dosiahla vlani, v novembri na svetovom šampionáte v Španielsku.

Na prelome rokov naša reprezentantka so svojou rodinkou zavítala aj na Liptov. No stolnotenisovú raketu do ruky nechytila. „V poslednom čase som sa venovala, neraz aj so svojimi dcérami, iným športom, aby sa človek udržiaval v nejakom pohybovom režime, napríklad bedmintonu. Samozrejme, nie súťažne. Len v nedeľu sa skončili zimné prázdniny. Chcela som, aby ´decká´ nesedeli iba doma, ale voľno vyžili tiež na šport. Hoci dosť šarapatila chrípka. Na Liptove sme si užili aj trochu snehu. Nuž a teraz, priznám sa, riešim iné veci a nie stolný tenis. K nemu sa vrátim, keď budeme jasné, aké je naše ďalšie nastavenie,“ dodala trochu tajuplne matka dvoch dievčat, 8 – ročnej Ninky a 5 -ročnej Aničky a aktuálne štvrtá hráčka svetového rebríčka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia