Bude po strieborných dekoráciách aj titul?

Bude po strieborných dekoráciách aj titul?

RedakciaŠport25.6.2022

Jednoducho, paráda! Mestský basketbalový klub (MBK) Ružomberok už bude mať zastúpenie vo štvrtom finále na mládežníckych majstrovstvách Slovenska. Po „dvadsaťtrojke“, žiačkach (U 14) a mladších žiačkach (U 13), o titul zabojujú staršie minižiačky (U 12). Tie na víkendovom republikovom šampionáte v Trnave bravúrne preskočili oba doterajšie prekážky. Včera vo štvrťfinále zdolali Slovan Bratislava 85:46 a dnes v semifinále BK AŠK Slávia Trnava 60:31.

Samozrejme, všetci sme ohromne šťastní. Tak, ako dievčatá, aj ja,“ vyhlásila trénerka ružomberskej podkošovej „dvanástky“ Zuzana Jarinová. „Avšak netajím, v oboch stretnutiach sme si verili.“

Najprv sa „žabkám“ do cesty postavili Slovanistky, no schytali poriadnu latu. „Už pri rozcvičke bolo zrejmé, že výšková prevaha bude na strane bratislavského družstva. Jeho štyri hráčky v tomto smere jednoznačne dominovali. Takže, trochu boli i obavy. Hoci som bola presvedčená, že naše ´kočky´ svojou rýchlosťou a agresivitou, dokážu tento fyzický hendikep vymazať. Akurát otváracia ´štvrtka´ bola čiastočne vyrovnaná, potom sa už stretnutie jednoznačne vyvíjalo v náš prospech. Ako rástol náskok, tým viac sme si verili,“ uviedla k prvému skvelému vystúpeniu Jarinová.

Dnes ružomberské dievčatá prevalcovali Trnavu. „Keď turnaj víťazne otvoríte, hneď vám stúpne zdravé sebavedomie, oveľa viac si veríte. To sa aj potvrdilo v semifinálovom stretnutí. Začiatok bol ešte otvorený, no postupne náš výkon gradoval,“ pripojila ružomberská trénerka.

Za povšimnutie stojí strelecká produktivita Veroniky Nemčekovej, ktorá v dvoch zápasoch zaznamenala 55 bodov (!).

Zajtra o 16. hod. vo finále ružomberské družstvo nastúpi proti BKM Žilina. Doterajšie mladé tímy MBK boli strieborné. Takisto aj ženy.

VÝSLEDKY

MBK Ružomberok – Slovan Bratislava 85:46, Nemčeková 24, Ganobčíková 13, Chovanová a Jamsilová po 12, L. Kapláňová 10, Matejová 6, Pastuchová a Brózová po 4, BK AŠK Slávia Trnava – Ružomberok 31:60, Nemčeková 31, Jamsilová 14, Ganobčíková 5, Chovanová 4, Brózová a Popelková po 2, Pastuchová a Gorečková po 1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia