Bude pokračovať ružomberský jarný marš aj pod Dubňom?

Bude pokračovať ružomberský jarný marš aj pod Dubňom?

RedakciaŠport25.2.2023

Predposledné, celkove 21. kolo základnej časti Fortuna ligy včera otvoril duel Podbrezová – Michalovce (2:2). Dnes sa hrajú tri stretnutia Zlaté Moravce – Slovan Bratislava, Dunajská Streda – Skalica, Trnava – Trenčín a Banská Bystrica – Liptovský Mikuláš. Program zavŕši zajtrajší duel Žilina – Ružomberok, ktorý má výkop o 17:30 hod.

Pod Dubňom pôjde o súboj šiesteho a piateho tímu aktuálnej tabuľky, keď medzi mužstvami je päťbodový rozdiel. Pre Žilinčanov je to skoro existenčný zápas v boji o prvú šestku, takže Ruža by mohla byť pod menším tlakom. „Takto sa na to nepozeráme, zareagoval na našu úvahu tréner ružomberského mužstva Peter Struhár. „My ideme od zápasu k zápasu. Počas týždňa, v ktorom chlapci mali aj jeden deň voľna a to vo štvrtok, sa robilo všetko preto, aby mužstvo bolo kvalitne pripravené. Veľmi dobre vieme, že na tamojšej umelej tráve nás nič ľahké nečaká.“

Futbalisti spod Čebraťa jar výsledkovo otvorili skvele, keď po domácom víťazstve nad Michalovcami (1:0), si tri body priviezli aj z Trnavy (2:0). Šošoni“ najprv uspeli v Skalici (1:0) a pred týždňom vyšli naprázdno v Podbrezovej (1:3). „Žilinu vnímam ako mladé behavé mužstvo, ktoré dokáže zdolať každého, keď vychytí svoj deň. Lenže, keď ho nemá, vie aj s každým prehrať,“ povedal na adresu zajtrajšieho súpera P. Struhár.

Kouča vicemajstra sme sa tiež spýtali, čo by si do Žiliny vzal z predchádzajúceho vystúpenia v Trnave. „Druhý polčas a aby na našich kopačkách, či hlavách zostala rovnaká efektivita,“ znela odpoveď.

MŠK, ktorý vedie tréner Jaroslav Hynek, v zime nezaznamenal žiadny prievan v šatni, a tak do jari vykročil viac – menej s rovnakým tímom. Za zmienku stojí akurát odchod stredopoliara Mysloviča do škótskeho Aberdeenu.

V jeseni Ružomberok doma, po individuálnych chybách v úvode, podľahol Žiline 0:2. Kým domáci by mali byť kompletní, P. Struhárovi budú chýbať zranení Krajčírik, Tučný a Zsigmund.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 23 víťazstiev – 16 remíz – 43 prehier, skóre: 88:143.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia