Bude ružomberská šatňa po zápase s Trnavou dunieť víťazne?

Bude ružomberská šatňa po zápase s Trnavou dunieť víťazne?

RedakciaŠport23.8.2019

V sobotu (24. augusta) pod Čebrať zavíta päťnásobný majster Československa a slovenský šampión z roku 2018 Spartak Trnava. Stretnutie 6. kola Fortuna ligy, v ktorom MFK Ružomberok vyzve „bílých andelov“, má výkop o 19:00 hod.

V Trnave sa po dlhých rokoch skončilo prepojenie medzi futbalovým klubom a Vladimírom Poórom. Klub prešiel do rúk rodiny Drobných. Posledné obdobie prinieslo aj výrazný prerod v hráčskom kádri a v realizačnom tíme. V lete mužstvo prevzal portugalský tréner Ricardo Cheu, ktorý do slovenského Ríma stiahol aj svojho asistenta Nuna Barbosu.

Spartakovci majú na svojom konte dve víťazstvá, jednu remízu a dve prehry. Naposledy na štadióne Antona Malatinského „pustili“ všetky body Trenčínu – 1:2. Sú však nevyspytateľným súperom.

Ruža je zatiaľ na jedinom víťazstve, z otváracieho kola v súboji s Nitrou – 1:0. Pred týždňom v Senici mužstvo, po dvoch domácich prehrách (s Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa – 0:1 a so Žilinou – 2:3), získalo bod – 2:2. Už je však na čase okysličiť kabínu víťazným pokrikom. „Áno, sme strašne hladní po troch bodoch,“ vyhlásil pre náš portál kouč ružomberského kolektívu Ján Haspra. „Veľmi potrebujeme zdolať najbližšieho súpera. O Trnave išli rôzne chýry i kuvičie hlasy, napriek tomu dala dokopy veľmi solídny tím. Je to nepríjemný protivník, aj kvôli svojmu hernému štýlu a nebezpečným a veľmi pohyblivým útočníkom. Pod Čebrať príde určite kvalita a dúfam, že nám pomôže vytiahnuť útočný futbal, čo je náš zámer. Keďže čakám ofenzívny duel, na ihrisku by mohlo byť viac priestoru,“ vravel ďalej Haspra.

Posledné dva „majstráky“ Ružomberok výsledkovo otvoril katastrofálne, doma so Žilinou v 40. min. prehrával 0:3 a naposledy v Senici v 31. min. 0:2 a potom chytal zajaca za chvost. „Od začiatku musíme byť maximálne koncentrovaní a ísť na 120 percent až dokým rozhodca posledný raz nefúkne do píšťalky. Celý týždeň sme robili všetko preto, aby sa dostavil dobrý výsledok. Veľmi zodpovedne sme sa pripravovali a tak verím, že náš výkon bude mať žiadúce parametre,“ dal sa počuť stredopoliar MFK Dalibor Takáč.

V rovnakom duchu hovoril aj obranca mužstva Filip Twardzik, ktorý sa po zdravotných problémoch dostáva do veľmi sľubnej formy. „Určite lepšie musíme vstúpiť do zápasu ako v predchádzajúcich troch kolách. Potom verím, že ho zvládneme a budeme môcť oslavovať tri body. Budeme sa snažiť čo najrýchlejšie skórovať a neinkasovať.“

V predchádzajúcej sezóne Ružomberok remizoval v Trnave 0:0 a doma Spartak zdolal 3:1, keď o góly sa podelili Gerec, Twardzik (z 11 m) a Kostadinov.

Domácim budú chýbať dlhodobí maródi Macík, Kochan a Ďungel.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 24 výhier, 19 remíz, 21 prehier, skóre 80:75.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia