Bude z pokladníka aj kapitán?

Bude z pokladníka aj kapitán?

Ján SvrčekŠport11.6.2024

Samozrejme, teším sa na novú sezónu, no najprv treba zvládnuť letnú prípravu. Určite nebude ľahká. Myslím si, že všetky letné zaberačky sú rovnaké a je to skôr o behaní,“ rozhovoril sa včera pri zraze ružomberského mužstva člen jeho ofenzívy Štefan Gerec.

Keďže tento hráč sa v uplynulej sezóne objavil na ihrisku aj s kapitánskou páskou, keď zaskakoval Mareka Zsigmunda, prišla na rad otázka, či po odchode šéfa kabíny, nemá ambíciu prevziať túto rolu. „Na novom kapitánovi sa musí zhodnúť celá kabína, aj s realizačným tímom. Takže uvidíme,“ znela odpoveď.

Gerec je už dlhoročným pokladníkom ružomberského „áčka“, preto, v prípade voľby, by mu pribudla i ďalšia povinnosť. „Obe funkcie sú veľmi dôležité a treba si ich plniť na sto percent. Ako pokladník, tiež voči sebe musím byť nestranný, lebo chalani to všetko sledujú. Určite nemôžem si nič odpustiť. Pri niektorých hráčoch však človek potrebuje byť aj prísny. Sú takí, čo to flákajú a peniaze musím od nich vymáhať,“ pokračoval držiteľ hráčskej kasy, no jej obsah neprezradil, s vysvetlením, že také veci sa von nevynášajú.

Skúseného, 31 – ročného harcovníka sme sa tiež spýtali, čo očakáva od nového futbalového roka. V lige by to mala byť najprv prvá šestka a potom miestenka v európskej pohárovej súťaži. Nuž a teraz v úvode sezóny nás budú čakať minimálne štyri zápasy v Európskej, alebo Konferenčnej lige. Dúfam, že zvládneme úvodné predkolo a budeme ich mať aspoň šesť,“ vravel ďalej Gerec, ktorý sa dotkol aj blížiaceho sa žrebu európskych pohárov: „V takejto súťaži už ľahkých súperov nenájdete. Nechávam to na žreb. Avšak asi ako najpriateľnejší, z mužstiev, čo prichádzajú do úvahy, by bol cyperský FC Pafos, alebo kazašský Kostanay, ale to by sme ďaleko cestovali.“

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia