Budúci pondelok (14. júna) sa futbalová Ruža zase zíde na štadióne pod Čebraťom

Budúci pondelok (14. júna) sa futbalová Ruža zase zíde na štadióne pod Čebraťom

RedakciaŠport1.6.2021

Na 14. júna je stanovený začiatok prípravy ružomberských futbalistov na novú sezónu, ktorá odštartuje 24. júla.

Mužstvo pod novým trénerským tandemom Peter Struhár (hlavný) a Peter Tomko (asistent) najprv bude zaberať v domácich podmienkach, aby od 27. júna do 3. júla absolvovalo sústredenie v poľskej Opalenici, počas ktorého odohrá tiež dve priateľské stretnutia, jedno s Pogoňom Štetín a druhý súper je v riešení.

Do zápasových prób Ruža vhupne 22. júna domácim duelom proti účastníkovi II. ligy FC Košice. Ďalej sú v pláne zápasové konfrontácie s Wislou Krakov, Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa a s mužstvom najvyššej českej súťaže MFK Karviná.

„S programom, ktorý bol zostavený, som spokojný. Stretneme sa so súpermi rôznych štýlov, s mužstvami z Poľska a Česka a s ambicióznymi slovenskými tímami. Čo sa týka prípravného kempu v Opalenici, ide o špičkové zariadenie kde chodievajú aj reprezentácie, v jednom areáli máte hotel a viaceré ihriská, proste ´full´ servis,“ uviedol spokojný Struhár.

Program prípravných stretnutí: 22. júna: Ružomberok – FC Košice, 26. júna: Ružomberok – Wisla Krakov, 29. júna: Pogoň Štetín – Ružomberok. 10. júla: Ružomberok – FK Pohronie, 17. júla: Ružomberok – MFK Karviná.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia