Buroš urobil kolečko s Tužinským na vozíku zo supermarketu

Buroš urobil "kolečko" s Tužinským na vozíku zo supermarketu

RedakciaŠport27.12.2019

Timotej Buroš ma povozil po celej hale na nákupnom vozíku a pritom vykrikoval, si najlepší, si najlepší. Taká je už tradícia a údel porazeného finalistu,“ líčil nám víťaz Štefanského turnaja Športového klubu stolného tenisu Ružomberok Ľubomír Tužinský vtipnú bodku za pingpongovou „stretávkou“ na Druhý sviatok vianočný.

Klub, ktorý sa roky pýši extraligovými mužmi a ženami, či skvelými výsledkami svojho mládežníckeho poteru, na Štefana pravidelne pozýva svojich členov na priateľské súboje i posedenie pri chutnej kapustnici či poháriku vínka.

Je to veľmi milá spoločensko-športová udalosť, ktorú si nikdy nenechám ujsť. Cez sviatky vytiahne človeka z domu, od jedla a koláčov, aby sa opäť rozhýbal. Čo sa týka môjho víťazstva, beriem ho ako veľké prekvapenie. Hoci Timo je v prvom rade stolnotenisový rozhodca s veľkou perspektívou, hrá tretiu mužskú ligu a ja až piatu. Takže bol favorit číslo jedna. Ani na takýchto akciách nechýba hecovanie a túžba po víťazstve, no výsledky nie sú prioritou,“ dodal Tužinský (roč. nar. 1955), po tom, čo zdolal o 43 rokov mladšieho súpera. Tretí skončil Viktor Kubáň.

Medzi svojich zavítala, hoci v turnajovom „pavúku“ jej meno nefigurovalo aj fantastická vozičkárka Alena Kánová. „Som s rodinkou na Liptove, tak sme prišli podporiť naše veľmi pekné vianočné podujatie. Za stôl som vytiahla svoju staršiu 5 – ročnú dcérku Ninku. V poslednom čase som sa viac – menej len udržiavala v nejakom pohybe, no od Nového roka začnem zase naplno zaberať. Netajím, chcem sa kvalifikovať na Paralympijské hry v Tokiu a so cťou na nich obstáť,“ povedala nám účastníčka piatich letných, z toho štyroch medailových paralympiád a jednej zimnej v curlingu.

V aktuálnom svetovom rebríčku Kánovej patrí v kategórii TT 3 siedma priečka. Prvých šesť miest garantuje Tokio. To isté platí aj o víťazkách kontinentálnych šampionátov. Momentálne na čele rankingu tróni majsterka Európy Švédka Anna-Carin Ahlquistová a víťazke majstrovstiev Ázie Mi Gyu Lee patrí šiesta priečka. Ak sa tieto hráčky udržia v prvej šestke do 31. marca 2020, keď sa nominácia uzatvorí, na budúcoročnú paralympiádu pôjdu aj stolné tenistky zo siedmeho a ôsmeho miesta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia