Bystrické pumy čoraz nepríjemnejšie

Bystrické "pumy" čoraz nepríjemnejšie

RedakciaŠport30.1.2022

Už ani predchádzajúce súboje ružomberských basketbalistiek s ŠKP 08 Banská Bystrica, hoci viac – menej s komfortnými víťazstvami, neboli čistou jednosmerkou majstra (v základnej časti 67:43 doma a 76:50 vonku a v nadstavbe 74:48 doma), avšak včerajší pod Urpínom (65:55), priniesol aj celozápasový „napinák“. Veď štyri minúty pred záverečným klaksónom domáce „pumy“ strácali iba štyri body – 53:57.

Napokon žiadnu drámu sme na konci nepripustili, avšak je pravda, že celý čas nám súperky poriadne dýchali na chrbát,“ konštatovala krídelníčka MBK Ružomberok Miroslava Praženicová, ktorá zaťažili domáci kôš štrnástimi bodmi, z toho dvomi trojkami. „Jednoznačne cítiť, že Bystrica sa posilnila, keď získala dve Američanky Burneyovú-Robinsonovú a Lambertovú. Druhá menovaná hrala prvý raz a hneď bolo vidno jej prínos pre družstvo.“ Hráčky spoza „veľkej mláky“ dosiahli viac než polovici (tridsať) bodov svojho družstva. Nový prezident ŠKP 08 podnikateľ Juraj Koval, ktorý predtým pôsobil v hokeji, dáva aj v basketbalovom klube o sebe vedieť.

Domáce hráčky vytiahli húževnatý výkon, pričom miestami mal človek pocit, že aj arbitri zvolili na hostiteľky jemnejší meter, než na majstra. „Takisto my sme súperkám v určitých pasážach pomohli, aby stále vzdorovali. Buď viazla komunikácia v obrane, alebo sme použili zlé fauly. Čo sa týka rozhodcov, nemyslím si, že dobre pískali,“ vravela ďalej Praženicová, ktorá včera „vyfasovala“ aj technickú chybu.

Ešte pred týmto duelom bolo známe, že Ruži úspech nad ŠKP 08 definitívne zabezpečí vstup do play-off z prvej priečky. Young Angels Košice totiž druhýkrát za sebou pokorili Piešťanské Čajky – 62:52. „Vedela som, že náš tréner Juraj Suja ten zápas sledoval, takže už na lavičke som sa ho spýtala, ako skončil. Myslím si, že aj bez pomoci Košičaniek by sme si prvú pozíciu po tabuľkovej časti súťaže obhájili, ale takto dve kolá pred koncom máme stopercentnú istotu. V každom prípade je výhoda ísť do ´vyraďovačky´ z najvyššej pozície,“ dodala Miroslava Praženicová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia