Bývalý hráč Ružomberka je majstrom sveta

Bývalý hráč Ružomberka je majstrom sveta

RedakciaŠport12.12.2022

Už nie je členom ŠKST Ružomberok. V predchádzajúcich dvoch sezónach však hájil jeho farby a práve pod Čebraťom sa odrazil do vážneho stolného tenisu. Hovoríme o slovenskom reprezentantovi Samuelovi Arpášovi, momentálne hráčovi francúzskeho CP Caudry, ktorý počas víkendu sa stal v tuniskom Radese v kadetskej kategórii vo štvorhre majstrom sveta spolu s Maďarom Balázsom Leiom. Táto dvojica vo finále zdolala japonský pár Kazuki Jošijama a Takumi Tanimoto 3:2. V „singli“ sa Arpáš na svetovom šampionáte prebojoval medzi najlepšiu osmičku.

Sama v trinástich rokoch do nášho klubu dotiahol tréner Dalibor Jahoda. Chlapec, ako veľký talent, hoci ešte vtedy nemal na to výkonnosť, od začiatku dostával, aj na úkor výsledkov, príležitosť v mužskej extralige a takisto za ´dospelákov´ hrával I. ligu, čo bolo len v jeho prospech. Už vlani, ako náš hráč bol aj svetovou jednotkou vo svojej kategórii, vicemajstrom Európy vo dvojhre a bronzový v štvorhre,“ uviedol čestný predseda ŠKST Ružomberok Marián Bystričan.

Za povšimnutie stojí, že podobne ako Arpáš v roly hráča do veľkého stolného tenisu vstúpil na ružomberskej adrese, tak v ŠKST zase svoju trénerskú dráhu, ktorá tiež vygradovala, začal Jahoda, muž, čo v súčasnosti Sama vedie v kadetskej reprezentácii. Jahoda sa vlani, po štrnástich rokoch rozlúčil s liptovským klubom.

Po viac než šesťdesiatych rokoch slovenský stolný tenis získal zlato na majstrovstvách sveta. A dokázal to hráč, ktorý zanechal svoju stopu i v našom klube,“ doplnil Bystričan.

Ešte pripomeňme, že v marci si Arpáš na ružomberskej radnici prevzal cenu ako druhý najlepší mládežník v rámci ankety Najlepší športovci mesta za rok 2021.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia