California Beach Cup 2020 vo veľmi slušivom hábe

California Beach Cup 2020 vo veľmi slušivom hábe

RedakciaŠport5.7.2020

Smelo možno povedať, že išlo o ďalší, tretí v poradí vydarený event na dvorcoch plážového volejbalu na ružomberskom sídlisku Klačno. Po „internom“ turnaji Volejbalového klubu One Ružomberok a podujatí, ktoré pod vysokú sieť pritiahlo rodiny aj s „deckami“ s názvom Beach Family Day, tu v sobotu (4. júla) prebiehal už výkonnostne vážnejší „podnik“ California Beach Cup 2020 zmiešaných dvojíc.

Tento krásny areál, s obrovským potenciálom, chceme naplno využiť, preto organizujeme aj turnaje pre dospelých. Všetky tri ihriská spĺňajú vysoké parametre, dokonca medzinárodné. Vďaka majiteľovi areálu Milošovi Rousekovi, dlhoročnému volejbalovému zanietencovi, ktorý všetko zafinancoval, sme dokázali ružomberský „beachový“ stánok posunúť na konkurencieschopnú úroveň. Teraz to bola súťaž v mixe, o týždeň prídu na rad muži a ženy. Dnes sa môžeme pochváliť ďalšou skvelou správou, boli sme poverení usporiadaním majstrovstiev Slovenska mužov a žien kategórie B. Šampionát sa na Klačne bude konať 15. a 16. augusta,“ rozprával šéf VK One i Beachvolleyballového clubu Ružomberok Tomáš Varga.

V sobotu celý deň na tamojšom piesku duneli smeče, v akcii bolo 24 zmiešaných párov. „Už týždeň dopredu bola ´štartovka´ kompletne ´vybukovaná´. Netajím, čakal som taký veľký záujem, ide o nás veľmi pozitívny chýr. Hralo sa v šiestich skupinách, jedno ihrisko patrilo dvom. V štyridsaťosmičke hráčov a hráčok mali zastúpenie aj Spišská Nová Ves, takmer celá Orava, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Banská Bystrica či Zvolen,“ hrdo pripojil T. Varga.

Víťazmi turnaja sa stali Matej Taraj a Zuzana Batunová z Dolného Kubína. „Mali sme obrovskú chuť, chceli sme si podujatie maximálne užiť, ukázať kvalitný volejbal a to asi najviac zavážilo. Prvé miesto, berieme ako milé prekvapenie,“ vravela nežná polovička najlepšieho tandemu. „Všetko sa nám veľmi páčilo – organizácia, úžasná ´partička´ ľudí i uvoľnená, doslova rodinná atmosféra. Každý každého povzbudzoval, žičil mu. Veľmi milé podujatie,“ pripojila nadšene Zuzana Batunová.

Druhá priečka patrila Ružomberčanovi Adriánovi Petrufovi a ďalšej Kubínčanke Natálii Plutinskej, ktorí vo finále v zaujímavej trojsetovej bitke podľahli víťazom 1:2. „Bol som na mužskom turnaji v Krivej, tu ma oslovila Natália, či mám ´parťáčku´ na ružomberské podujatie. Hneď sme sa aj dohodli a dobre sme si spolu zahrali i zabavili sa. Na to, že štartu na turnaji predchádzala akurát jedna spoločná próba v stredu, bolo to super. Takisto celá akcia bola veľmi vydarená,“ uviedol Adrián Petruf, niekdajší výborný ružomberský lyžiar – zjazdár a momentálne volejbalista Dukly Trenčín i kapitán slovenskej reprezentácie do 18 rokov, ktorú v septembri čaká európsky šampionát v Taliansku.

Z výsledkov: 1. Matej Taraj, Zuzana Batunová (obaja Dolný Kubín), 2. Adrián Petruf (Ružomberok), Natália Plutinská (Dolný Kubín), 3. Ján Kurhajec (Dolný Kubín), Michaela Žilíková (Krivá).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia