Californiu ovládol stolný futbal

Californiu ovládol stolný futbal

Ján SvrčekŠport3.10.2023

V jednej z miestností California Pubu na ružomberskom sídlisku Klačno, kde zväčša sa ozývajú údery raketou do celuloidovej loptičky a je dopady na stolnotenisový stôl, bola v závere uplynulého týždňa poriadna „plnka“. Konal sa tu trojdňový maratón v stolnom futbale.

Tak ako iné športy, aj my máme svoje riadiace orgány, systém súťaží, turnaje, či rebríčky. Na čele je Foosballová únia Slovenska. Aj v Ružomberka počas sezóny prebieha vlastná súťaž,“ vysvetľoval pri našej návšteve hlavný šéf víkendového podniku a predseda ružomberských foosballistov Peter Šramko, ktorý aj sám zasiahol do bojov.

„Zorganizovali sme 1. kolo Liptovského pohára, otvorené však aj pre hráčov mimo nášho regiónu. Ďalšie dva dni sa konali majstrovstvá Žilinského kraja a zároveň prebiehalo aj úvodné kolo Slovenského pohára klubov. Týchto turnajov sa zúčastnilo okolo pol stovky hráčov,“ doložil P. Šramo.

Z výsledkov – Liptovský pohár: 1. Kristián Baliar (Kysucké Nové Mesto), Marek Vovčík (Bratislava), 2.Ján Poctavek (Bratislava), Ondrej Muríň (Ružomberok), 3. Peter Nemček (Ružomberok), Branislav Sekerka (Bratislava), majstrovstvá Žilinského kraja: 1. Muríň, 2. Nemček, 3. Mário Kováč (Žilina), Slovenský pohár: 1. FC Rosengart Bratislava, 2. FC Foosbar Bratislava, 3. FKTT Trnava, 4. Liptov, 5. Foosball Šaľa a Foosball Banská Bystrica.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia