Celoslovenský záber na Red Rose Cupe

Celoslovenský záber na Red Rose Cupe

Ján SvrčekŠport30.3.2024

Vo štvrtok a v piatok na Zimnom štadióne v Ružomberku prebiehal turnaj Red Rose Cup 2024, ktorý patril najmladším kategóriám, a to ročníkom narodenia 2014 a 2015. V konkurencii dvanástich tímov prvenstvo si vybojoval poter MHK Dolný Kubín, strieborné medaily sa hompáľali na krkoch družstva HOBA Bratislava a bronz získali domáce nádeje.

"Bola to veľmi vydarená akcia. Celý turnaj môžem hodnotiť iba pozitívne. Už samotný záujem družstiev od západu až po východ republiky s mimoriadne potešil. A to ešte nie všetky prihlášky mohli byť akceptované. Videli sme kvalitné súboje, každý chcel vyhrať, dával do toho všetko. Hralo sa však veľmi slušne, maximálne férovo. Ohlasy boli iba kladné. Verím, že takéto podujatie sa na našom ľade stane pravidelnosťou," rozhovoril sa tréner prípravy MHK Ružomberok Mário Roth.

Domáci drobizg v stredu ovládol základnú skupinu, včera najprv prešiel cez štvrťfinále, no potom v semifinále zostal na štíte tímu HOBA Bratislava - 0:6. V zápase o 3. miesto MHK Ružomberok vyhral nad Duklou Michalovce 4:3. "Detičky si turnaj maximálne užili, ale po semifinálovej prehre zavládlo sklamanie. No treba uznať, že súper bol lepší, hokejovo kvalitnejší. Stretnutie o 3. miesto však pre nich bolo ako finále. Aj s poriadnymi emóciami. Veď úspešne otáčali výsledok z 0:2. Bronzové medaily mali cenu malého zlata a išlo aj o krásnu čerešničku za celou sezónou," vravel ďalej M. Roth.

Pod vydarený turnaj sa podpísali takisto rodičia nastupujúcej hokejkovej zmeny. "Oteckom i mamičkám patrí veľké uznanie a poďakovanie. Bez nich by sme takéto podujatie nezvládli. Pretože na organizáciu to bola dosť náročná akcia," doložil tréner MHK Ružomberok.

Foto: facebook MHK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia