Celozápasový debut R. Kružliaka v elitnej súťaži

Celozápasový debut R. Kružliaka v elitnej súťaži

RedakciaŠport12.7.2020

Celkove mal na svojom konte jedenásť „naskočení" v záverečných minútach do zápasov Fortuna ligy. V aktuálnej sezóne tri, z toho posledný 2. novembra 2019, keď v Žiari nad Hronom s Pohroním bol na ihrisku jednu minútu. V sobotu proti Dunajskej Strede (0:1) tréner Ružomberka Ján Haspra prvý raz napísal do otváracej jedenástky meno Rastislava Kružliaka. Mladý 21 – ročný útočník sa za dôveru odvďačil veľmi sympatickým a odvážnym výkonom. Dobrým pohybom išiel spoluhráčom do ponuky a dostával sa aj na dostrel českého brankára DAC – u Jedličku.

Odchovanec palúdzkej „koženej“ mal tiež najväčšiu príležitosť na otvorenie zápasového účtu. V 77. min. ho na gól šikovnou prihrávkou vyzval Gerec, no R. Kružliaka v tutovej pozícii vychytal Jedlička, ktorý ustál aj dorážku ružomberského útočníka.

Veľmi ma mrzí, že som neskóroval, zle som loptu trafil. Už som sa chalanom za to ospravedlnil,“ sypal si v mixóne popol na hlavu debutant v základnej zostave Ruže. „Nastúpil som asi po osemmesačnej prestávke, bolo to veľmi ťažké, na konci ma už chytali kŕče. Som vďačný za šancu, ktorú mi tréneri dali. Dúfam, že už tých minút bude čoraz viac. Stretnutie som si užil, netajím, mal som ohromnú chuť,“ pokračoval R. Kružliak. „Len škoda, že sa prehralo. Myslím si, že naše mužstvo odohralo slušný zápas proti kvalitnému súperovi. V prvom polčase sme plnili všetko, čo sme mali, v druhom už nastalo trochu poľavenie. Potom súper kopal penaltu... V závere sa zdalo, že už nevieme chytiť správny dych.“

Duel Ružomberok – Dunajská Streda bol aj priamym stretom dvoch bratrancov Kružliakovcov. Rasťo na ružomberskom hrote zvádzal veľké „bitky“ so stopérom Dunajskej Stredy Dominikom. Ten ho aj ratoval, keď s kŕčom ležal na trávniku. „Rodina si vždy musí pomôcť,“ smial sa ružomberský Kružliak. „Keď som vedel, že nastúpim od začiatku, napísal som niečo Dominovi. Ani si nepamätám, kedy sme naposledy proti sebe hrali, v ´dospeláckom´ futbale určite nie.“

Dominik Kružliak, ktorý sa na Žitný ostrov presunul vlani v jeseni spod Čebraťa pripojil: „Na ihrisku sme si nič nedarovali, každý do vzájomných súbojov išiel s rešpektom. Všetko ale bolo v pohode, o nejakých zákernostiach nemôže byť ani reč.“ Obranca DAC – u bol po konečnom hvizde rozhodcu Ziembu dobre naladený. „Ružomberok výborne bráni, má dobré kontry, ťažko sa proti nemu hrá. V tejto sezóne sa nám s MFK nedarilo, no som rád, že na záver prišlo naše víťazstvo. Podľa mňa, zaslúžené,“ dodal D. Kružliak.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia