Celuloidová loptička o trofej primátora

"Celuloidová loptička" o trofej primátora

Ján SvrčekŠport13.9.2023

Vo sviatočný piatok (15. septembra) bude stolnotenisová herňa ŠKST Baničné Ružomberok dejiskom Pohára primátora mesta jednotlivcov. Črtá sa celodenný program, ktorý začne o 9:00 hod. Najprv sa bude hrať v skupinách a potom príde na rad vylučovací „pavúk“.

Už je to 23. ročník,“ pripomenul predseda hostiteľského klubu a riaditeľ turnaja Peter Pindjak. „Túto tradíciu v roku 2000 založil, už nebohý, náš bývalý predseda a tréner MUDr. Miloslav Hulej. Začínalo sa akýmsi rodinným, domácim, klubovým turnajom, keď sme si to za stolmi rozdávali medzi sebou. Neskôr došlo k rozšíreniu záberu aj na okolité kluby, na obce. Lenže postupne záujem začal klesať. Preto padlo rozhodnutie o zmene. Od štvorhier sme prešli na ´single´. Záujem je veľký, máme prihlásených štyridsať hráčov od prvej až po šiestu ligu, z viacerých kútov Slovenska.dnes môžem konštatovať, že pôjde zatiaľ o najlepší ročník.“

Zatiaľ vždy sa Pohár primátora v Baničnom konal v júni, pri novom dizajne dostal septembrový dátum. „V tomto termíne chceme tiež v budúcnosti pokračovať. V júni sme mali v našej herni dve akcie, aj Memoriál Miloslava Huleja, tak sme to rozdelili,“ doložil. P. Pindjak.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia