Celuloidová loptička tímy spod Čebraťa poslúchala

"Celuloidová loptička" tímy spod Čebraťa poslúchala

RedakciaŠport18.11.2018

Prezident a tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda po uplynulom dvojkole stolnotenisovej extraligy nezakrýval príjemné pocity. „Muži sú stále v reálnej hre o hornú šestku v nadstavbovej časti a ženy znovu oživili svoju šancu na boj o medaily,“ vyhlásil šéf klubu.

Ružomberskí muži v predohrávke podľahli Vydranom, ktoré obhajujú lanský primát, 3:6, ale svoju kožu nepredali lacno. Domáci 19 – ročný mladík Martin Truska dokonca získal skalp aktuálnej republikovej päťky a slovenského reprezentanta Samuela Novotu. „Vydrany každého bijú 6:0 či 6:1, takže my sme uhrali veľmi priateľný výsledok. Veľa nechýbalo a mohli sme duel potisnúť aj do záverečnej štvorhry. Za stavu 3:5 Michal Hodor viedol nad Zoltánom Lelkešom, ktorý je ôsmym hráčom republikového rebríčka, 1:0 a 9:7 v druhom sete,“ vysvetľoval Jahoda.

Nad Novými Zámkami Ružomberok vyhral 6:2, čím splnil rolu „papierového“ favorita a do dresu sa, po dlhšom čase, vyzliekol aj Jahoda. „Zápas sa nevyvíjal podľa našich predstáv, preto som sa rozhodol naskočiť. Konečný výsledok je dosť skresľujúci, pár duelov sme otáčali v piatych setoch, keď sa prehrávalo. Napokon ale všetko dobre dopadlo,“ pokračoval hrajúci tréner a funkcionár ŠKST.

Ružomberské ženy v sobotu dopoludnia remizovali v Topoľčanoch 5:5 a poobede zvíťazili v Dunajskej Strede nad štvornásobnými majsterkami Slovenska 6:3. V oboch stretnutiach naplno v dvojhrách zabrala „jednotka“ tímu Dáša Šinkárová, na rakete ktorej zostali všetky súperky.

V Topoľčanoch sme chceli vyhrať, na poslednú chvíľu sa rozhodla s nami cestovať aj chorá Natália Divinská, ktorá prispela dvomi bodmi. Chýbal ešte jeden ´bodík´ od tretej hráčky Frederiky Pisarčíkovej alebo z úvodnej štvorhry. Poobede v Dunajskej Strede, kde už Divinská nenastúpila, sme zažili naše znovuzrodenie. Dôležité víťazstvo, no nemožno ho preceňovať, pretože klub sa borí s problémami a z lanskej majstrovskej zostavy má vo svojom strede len jednu hráčku. Celkove však fajn, stále máme reálnu šancu dostať sa do prvej štvorky,“ dodal Dalibor Jahoda.

U mužov sa po prvej časti, keď sa každý s každým stretne raz, extraliga rozdelí na dve skupiny, o 1. - 6. a o 7. - 12. miesto. Najvyššia súťaž stolných tenistiek sa hrá dvojkolovo (každý s každým doma a vonku) a vyvrcholí turnajom Final Four.

Extraliga – muži: ŠKST Ružomberok - SK Vydrany 3:6, Hodor, Truska, Kaššay, Ružomberok – Interspead Nové Zámky 6:2, Kaššay 3, Truska 2, Jahoda 1, ženy: ŠKST Topoľčany – Ružomberok 5:5, Šinkárová 3, Divinská 2, Dunajská Streda – Ružomberok 3:6, Šinkárová 3, Pisarčíková 2, Šinkárová – Pisarčíková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia