Celuloidová loptička v aute

"Celuloidová loptička" v aute

RedakciaŠport19.2.2021

Dlho bolo ticho. Nevedelo sa, ako ďalej za zelenými stolmi. Sezóna 2020/2021 hneď po spustení bola totiž kvôli pandemických opatreniam štátnych autorít prerušená. Až teraz výkonný výbor Slovenského zväzu stolné tenisu (SZST) predložil svoju víziu.

Čo sa týka extraligy dospelých, zväz si spravil prieskum v kluboch. Z neho vyplynulo, že u mužov bol pomer hlasov 8:1 a u žien 4:2, aby sa súťaže, hoci v skrátenom formáte, dohrali. „My sme jednoznačne hlasovali za pokračovanie a dokončenie súťažného ročníka,“ povedal pre náš portál predseda ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

V najvyšších súťažiach by sa najprv mala skompletizovať základná časť, tak ako bola vyžrebovaná a potom sa uvažuje nad k. o. systémom, možno aj turnajovým spôsobom. SZST má tiež záujem zorganizovať majstrovstvá republiky dospelých a vo všetkých mládežníckych kategóriách.

Tieto zámery však vychádzajú z predpokladu, že najneskôr do 15. apríla 2021 dôjde k uvoľneniu protikovidových opatrení a aktuálna sezóna sa predĺži do 31. júla 2021. Reštart extraligy mužov a žien by mal prísť dva týždne skončení pandemických príkazov.

Výkonný výbor SSTZ už anuloval I. ligu mužov a žien a extraligu dorastencov a dorasteniek. Vo všetkých týchto súťažiach mal svoje „želiezka“ aj ružomberský klub. Republikový zväz podobný postup doporučil aj všetkým nižším riadiacim orgánom.

Osobne si myslím, že SSTZ reaguje veľmi nepružne. Jeho predstavitelia mali vyvinúť všetko úsilie preto, aby popri futbale, hokeji, basketbale, hádzanej a volejbale, pokračovali najvyššie súťaže i v stolnom tenise. Hrá sa v Poľsku, Maďarsku i v Česku. Najsmutnejšie však je, že mládež vôbec netrénuje. Takto môžeme stratiť jeden-dva ročníky, čo sa prejaví neskôr. V súčasnosti sú v tréningovom procese akurát šiesti reprezentanti v Bratislave. Medzi nimi aj naša bývalá hráčka Nikoleta Puchovanová. Inak celý stolnotenisový život je zastavený,“ dal sa počuť Jahoda, ktorý tiež prezradil, že v júni na konferencii SSTZ hodlá kandidovať do jeho výkonného výboru.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia