Celuloidový kraj za ružomberskými stolmi

"Celuloidový" kraj za ružomberskými stolmi

Ján SvrčekŠport20.5.2024

Včera sa v herni ŠKST Ružomberok konali majstrovstvá Žilinského kraja v stolnom tenise dorastencov a dorasteniek.

V chlapčenskej dvojhre si rolu favorita splnil domáci hráč Jakub Holubčík, keď turnajom prešiel bez straty setu a vo finále zdolal svojho klubového kolegu, ešte staršieho žiaka, Mareka Dorníka 3:0. Jedna z dvoch tretích priečok patrila ďalšiemu členovi hostiteľského klubu Jakubovi Pitákovi.

Druhú zlatú medailu pridal Holubčík v štvorhre spolu s Pitákom. „Áno, bola to taká povinná jazda,“ pritakal Jakub. „Dlhšie som na krajských majstrovstvách nehral, no celkom sa mi páčilo a užil som si to. Prišlo aj dosť ľudí. Mojim cieľom bolo zvíťaziť a čo najlepšie zahrať.“

Pred dvomi týždňami na republikovom šampionáte v Čadci Holubčík svoju cestu v singli skončil vo štvrťfinále. „Už prvá osmička v našej kategórii je veľmi silná. Navyše ja som prvý rok dorastenec. Samozrejme, mohlo to byť aj lepšie, no išlo asi o taký reálny obraz,“ vrátil sa k majstrovstvám Slovenska študent Bilingválneho gymnázia v Dolnom Kubíne.

Zo včerajších výsledkov: dvojhra chlapci – semifinále: Holubčík (ŠKST Ružomberok) – Mencel (TJ Tatran Sučany) 3:0, Dorník – J. Piták 3:0 (obaja ŠKST Ružomberok), finále: Holubčík – Dorník 3:0, štvorhra – finále: Holubčík, J. Piták – Dorník, Kačírek (TT klub Žilina) 3:0, dievčatá – štvorhra: 3. miesto Klištincová (ŠKST Ružomberok), Ružičková (TT klub Žilina), zmiešaná štvorhra: 3. miesto Klištincová, Piták.

Foto: autor, ŠKST Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia