Cenné pódium horáka M. Ulíka

Cenné pódium horáka" M. Ulíka

RedakciaŠport28.6.2021

Horský cyklista Matej Ulík z Liptovskej Osady si na Českom pohári Izomat MTB Cup v Bedřichove v konkurencii 63 pretekárov z piatich krajín vyjazdil veľmi peknú tretiu priečku, keď zvíťazil Poliak Bartolomiej Wawak, pred Čechom Janom Wastlom.

V poslednom čase sa mi veľmi nedarilo, o to viac si posledný výsledok cením. V cieli ma vítal šéf nášho klubu Jan Sláviček so slovami, že som mu spravil veľkú radosť. Pre celý náš Expres CZ-Scott Team Kolín to bolo vydarené podujatie, so statusom C1. Konkurencia bola kvalitná, napríklad z českej špičky chýbal len Ondřej Cink. Veru, už som potreboval sa takto chytiť, veď v prvých dvoch kolách Českého pohára sa mi absolútne nedarilo. Hneď sa mi zlepšila aj nálada,“ rozhovoril sa 24 – ročný „biker“.

Ulíkovi tentoraz všetko sadlo. „Podarilo sa mi dobre odštartovať, šliapal som na druhom mieste, ale v treťom okruhu prišlo pár zbytočných chýb, čo zapríčinilo prepad až na piatu pozíciu. V ďalších kolách sa mi podarilo zabrať, čo ma posunulo na pódium. Najprv povrch bol úplne suchý, lenže v polovici pretekov dorazila búrka a tak sa pokračovalo za dažďa a na blate. Mal som pocit, že v týchto podmienkach sa mi kolesá krútia rýchlejšie než súperom,“ opísal svoje bronzové ťaženie slovenský reprezentant.

Týždeň predtým si Ulík odskočil na cestu, aby triumfoval na 8. ročníku Krakonošůvho cyklomaratónu. „Náš tím mal sústredenie v Trutnove, kde sme dosť zamakali a na záver absolvovali toto podujatie. Išlo o dĺžku 142 km, s prevýšením 2419 m. Profil bol náročný, so štyrmi kopcami. Hneď na prvej horskej prémii, keď som v ´stupáku´ nasadil nejaké svoje tempo, som zrazu zostal sám. Potom som stále čakal, kto sa na mňa dotiahne, ale opak bol pravdou, môj náskok stále rástol. Keď na poslednej horskej prémii sa prehupol cez šesť minút, už som vedel, že sa nedá prehrať,“ vravel ďalej Ulík.

Momentálne je Osaďan mimoriadne doma, no už v stredu letí do Francúzska, kde ho v Levenes čaká ďalší podnik Svetového pohára. „Hneď potom sa presuniem do talianskeho Livigna, na dvojtýždňový kemp,“ dodal Matej Ulík.

Izomat MTB Cup Bedřichov: 1. Wawak (Poľsko) 1:28:05, 2. Vastl (ČR) 1:31:03, 3. Ulík (SR) 1:31:55.

Krakonošův cyklomaratón: 1. Ulík 3:57:51,5, 2. Kučera 4:04:20,3, 3. Hula 4:04:20,4 (obaja ČR).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia