Cenný bronz stolného tenistu J. Holubčíka v Čechách

Cenný bronz stolného tenistu J. Holubčíka v Čechách

Ján SvrčekŠport25.8.2023

Člen ŠKST Ružomberok Jakub Holubčík na druhom podujatí 31. ročníka medzinárodnej série turnajov detí a mládeže s názvom Joola Satellite Tour 2023 v Havířove v kategórii U 19 obsadil 3. miesto. Pre ružomberského stolného tenistu to bol prvý štart v novej sezóne a navyše debut medzi juniormi.

Áno, je to veľmi pekné umiestnenie,“ pritakal zverenec trénera Martina Budiaka. „Semifinále som určite nečakal, veď do Havířova som cestoval bez tréningu, po dovolenka. Napriek tomuto hendikepu, v mojom záujme bolo ísť do skúsiť.“

Chalan, ktorý býva vo Valaskej Dubovej a počas sezóny dvojfázovo trénuje v ružomberskej herni na Žilinskej ceste, na Morave najprv bez straty setu zvládol trojčlennú základnú skupinu a potom vykročil do „pavúka“. Úvodné kolo vyraďovacej fázy bolo ľahké, v druhom už proti mne stál zdatnejší súper, no takisto sa zápas skončil 3:0. Avšak v ´šestnástke´ už išlo o poriadnu fušku v súboji s Ukrajincom Olegom Rehotumom. Vyhral som 3:2, pričom bolo treba aj odvracať súperove mečbaly. Potom sa mi podarilo v troch setoch zdolať turnajovú ´dvojku“ Nemca Toma Wienkeho. Napokon ma v dueli o finále stopol Slovák Pavol Bilka, ktorý sa stal aj víťazom tohto satelitu,“ priblížil nám 15 – ročný Holubčík svoju vydarenú havířovskú misiu.

Dodajme, že náš reprezentant, študent Osemročného gymnázia v Dolnom Kubíne, „starú“ sezónu, ešte ako kadet zavŕšil na majstrovstvách Európy mládeže v poľských Gliwiciach, kde bol členom slovenského družstva, ktoré skončilo na 5. mieste.

Výsledky ružomberského hráča na turnaji v Havířove vo vyraďovacej časti – „64“: Holubčík – Šteigl (TJ Sokol Čechovice) 3:1, „32“: Bača (SKST Havířov) – Holubčík 0:3, „16“: Rehotum (MS Brno) – Holubčík 2:3, štvrťfinále: Wienke (TTV Hessen – Nem.) - Holubčík 0:3, semifinále: Bilka (STC ŠKST Bratislava) – Holubčík 3:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia