Černová ovládla odložené finále Zimného pohára LFZ

Černová ovládla odložené finále Zimného pohára LFZ

RedakciaŠport27.7.2020

Krásny hustý trávnik útulného „štadióniku“ OŠK Lisková bol v nedeľu dejiskom vyvrcholenia Zimného turnaja Liptovského futbalového zväzu (LFZ). V zaujímavom finálovom zápase TJ Máj Černová zo siedmej ligy zdolala Partizán Ľubeľa (VI. Liga) 2:0.

Mužstvo z ružomberskej mestskej časti predviedlo kultivovaný futbal, s dobrým pohybom i myšlienkou a finálový duel malo pod kontrolou. Černovský gólman Michal Duchovný si vydýchol akurát v jednom prípade, v 19. min., keď si Bačkor dal hlavou takmer vlastenca. P. Kajan, odchovanec ružomberskej „koženej“, ktorý sa do TJ Máj vrátil po švošovskej misii, najprv (v 7. min.) v gólovej pozícii trafil žrď, no 23. min. už hlavičkou, keď mu tutovku nahotoval Daniel, otvoril skóre.

Po zmene strán, už aj Ľubeľa, ktorá hlavne v prvej „polke“ úvodného dejstva bola v ofenzíve až príliš priškrtená, začala viac myslieť aj na ataky smerom dopredu. V 74. min. ju už ale „zarezal“ P. Slovák z penalty, ktorá sa zrodila po faule na Šlachtu.

„V úvodnej dvadsaťminútovke sme mali veľmi dobrú pasáž, potom prišlo trošku vypnutie, no znovu sme sa vrátili k našej hre. Keď za stavu 2:0, Ľubeľa úplne otvorila hru, ešte sme to mali využiť na nejaký ´gólik´. Dalo sa vyhrať aj vyššie, súper si nevypracoval žiadnu šancu,“ hodnotil černovský kapitán Libor Chovanec.

Tréner TJ Máj Štefan Jančo nezakrýval v Liskovej príjemné pocity. „Skvelá generálka na štart novej sezóny. Zásluhou oboch tímov sme videli výborné finále. Niektorí chalani ma milo prekvapili svojimi výkonmi i prístupom. Teší ma, že ukázali viac, než týždeň predtým na domácom turnaji. Som spokojný, zväzu patrí poďakovanie, že našiel riešenie, aby sa zimný pohár aj dohral,“ vravel šéf černovskej lavičky.

Pochvala patrí takisto Liskovcom, boli veľmi dobrými hostiteľmi.

TJ Partizán Ľubeľa – TJ Máj Černová 0:2 (0:1)

Góly: 23. P. Kajan, 74. P. Slovák (z 11 m). Rozhodovali: Wosiňski – Kutnár, Zlejší – 100 divákov.

Černová: Duchovný – L. Kajan (90. Krišanda), P. Slovák, A. Demko, Bačkor (46. T. Veselovský), M. Kovalčík, Daniel, Jánoš (70. Šlachta), P. Kajan (90. Tarač), L. Chovanec, Zubček (66. Roštek).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia