Černovská umelka je už zatvorená aj z východu

Černovská "umelka" je už zatvorená aj z východu

RedakciaŠport2.1.2021

Je známe, že vlani, v rámci dovybudovania infraštruktúry Futbalovej akadémie v Ružomberku, veľkou zmenou prešiel aj „štadiónik“ TJ Máj Černová. Ihrisko dostalo nielen nový trávnik, ale aj drenážny a automatický závlahový systém. Na vynovenej tribúne bolo namontovaných 585 sedadiel, takisto modernizáciu má za sebou tamojšia hospodársko – sociálna budova.

Ešte predtým, v závere roka 2018, v areáli TJ Máj vyrástla tréningová plocha s umelým povrchom, aj s reflektormi, ktorú vlastní tamojší oddiel. Ta síce už dlhší čas slúžila svojmu účelu, no v závere minulého roka sa dočkala aj prepotrebného opláštenia z východnej strany.

Multifunkčné ihrisko bolo len z troch strán oplotené, chýbala ešte štvrtá strana. Keď naraz obe plochy boli obsadené, z hlavnej lietali lopty na ´umelku´, ktorú väčšinou využívajú ´decká´, čo bolo tiež dosť nebezpečné. Preto sme potrebovali vytiahnuť plot aj na doteraz otvorenej strane. Takto sa partie navzájom nebudú rušiť a celý ´areálik´ sa uzatvoril. Zároveň týmto môžeme zabezpečiť osobitný, uzamykateľný režim multifunkčného ihriska. Sme veľmi radi, že náš zámer sa vďaka mestu a sponzorom podarilo dotiahnuť,“ vysvetľoval predseda TJ Máj Černová Ján Rojček.

Išlo o akciu v hodnote cez 8 tisíc eur. „Dotácia z mesta predstavovala 5000 eur, Liptovská stavebná spoločnosť prispela čiastkou 1500 eur, firma Grenstave participovala 1200 eurami a svojpomocne sme vykonali práce asi v hodnote 500 eur,“ rozmenil rozpočet na „drobné“ očividne spokojný J. Rojček.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia