Černovské futbalové podhubie je prísľubom do budúcnosti

Černovské futbalové podhubie je prísľubom do budúcnosti

RedakciaŠport2.1.2023

Mužský futbal v Černovej v minulosti písal aj krajšie kapitoly, i so štvrtoligovým statusom. Momentálne mužstvu TJ Máj patrí jedenásta priečka v VII. lige. Pozoruhodné obdobie však v tejto ružomberskej mestskej časti zažíva mládežnícka „kožená“. Telovýchovná jednota má v súťažiach dva dorastenecké tímy a tri žiacke. Veru, klobúk dole!

Okrem Ružomberka a Liptovského Mikuláša už asi nikto v regióne Liptova nedisponuje takou početnou mládežníckou základňou. Nok najdôležitejšie je, že ´decká´ chodia k nám radi. Majú vytvorené výborné podmienky a takisto sú pod dozorom dobrých trénerov, srdciarov. Práci s mladou zmenou venujeme značnú pozornosť. Niekde len všetky peniaze tlačia do A mužstva a potom ťahajú k sebe chalanov z iných klubov,“ rozhovoril sa dosluhujúci predseda TJ Máj Černová Ján Rojček, ktorý však funkcionárčiť bude aj ďalej.

Žiaci Černovej (U 15 a U 13) hrajú II. ligu, v tretej ligy sú dorasteneckí tímy (U 19 a U 17). Prípravka (U 11) štartuje v súťaži Liptovského futbalového zväzu. „Naša ´devätnástka´ v silnej konkurencii je tretia za Futbalovou akadémiou United Nedezda-Kotrčina Lúčky-Gbeľany a Krásnom nad Kysucou. Za obrovské prekvapenie považujem štvrté miesto ´sedemnástky´, keď deväťdesiat percent kádra tvoria čisto naši hráči. Pred nami sú len Dolný Kubín, Krásno nad Kysucou a akadémia United. Takisto nás teší zastúpenie v druhej najvyššej žiackej súťaži,“ zdôraznil J. Rojček.

V Černovej sú hrdí na svoju mladú futbalovú pyramídu. Do TJ Máj si našli cestu nielen Černovci, no aj chalani z Klačna, či iných kútov Ružomberka. „Nie všetci môžu hrať za MFK Ružomberok, takže my ponúkame možnosť futbalového vyžitia aj ďalším záujemcom. Na druhej strane sme poctení, keď pre fortunaligový klub dakoho pripravíme. Teraz nám do MFK odišlo päť žiakov,“ vravel ďalej J. Rojček.

Veľmi dôležité je však personálne zázemie. „Oba dorastenecké celky trénuje Eduard Lacko a pomáha mu Imrich Mydliar. ´Pätnástku´ má na starosti Juraj Moravčík, ktorý vlastne celú našu mládež rozbiehal. Asistenta mu robí Michal Chovanec. Pri U 13 je Samuel Kozelka s Jozefom Kulakom a prípravkárov, ktorých len mimochodom, máme dvadsať, trénuje Vladimír Šimovček. Obísť ale nemožno ani rodičov, pri každom družstve sú takí, čo nám veľmi pomáhajú. Patrí im za to veľké poďakovanie,“ doplnil Ján Rojček.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia