Český stredný obranca Gabriel spojil ďalšiu hráčsku kariéru s Ružou

Český stredný obranca Gabriel spojil ďalšiu hráčsku kariéru s Ružou

Ján SvrčekŠport30.8.2023

Trvalo to trochu dlhšie, ale už je kontrakt spečatený. Pod Čebrať prichádza 22 – ročný rodák z Prahy, stopér Šimon Gabriel. Doteraz kmeňový hráč Viktorie Plzeň podpísal s MFK Ružomberok dvojročnú zmluvu.

Som len rád, že Ružomberok prejavil záujem o moje služby, pretože dlhšie som chodil iba po hosťovaniach, a to v Mladej Boleslavi, Tepliciach, Viktorii Žižkov a vo Vysočine Jihlava. Posledné dve sezóny boli super, avšak veľmi som už túžil pravidelne nastupovať za svoj kmeňový klub. Za tie dva roky sa budem snažiť čo najviac pomôcť Ružomberku, tiež naplniť očakávania, ktoré s mojim príchodom spája. Prvý raz ma čaká slovenská najvyššia súťaž liga. Veľmi sa teším a zároveň nezakrývam ani značnú zvedavosť,“ uviedol syn bývalého českého reprezentanta Petra Gabriela.

Aj keď som sa narodil v Čechách, do ôsmich rokov som žil v Nemecku, kde hrával môj ´tatko´. Tam som aj, v Steinhagenu , začínal s futbalom. Keď sme sa vrátili do Čiech, boli aj obavy, ako, spolu aj s bratom, s dvojičkou Adamom, sa medzi tamojšie ´decká´ začleníme. Najprv to bola Zbraslav a keď mi bolo desať, som prešiel do pražskej Sparty. Neskôr, v osemnástich, nasledoval prestup do Plzne, dozvedeli sme sa ďalej.

Keďže ružomberské zadné rady v lete opustili až traja muži zo základnej zostavy Alexander Mojžiš, Matej Madleňák a Lukáš Fabiš, navyše zranený je Alexander Selecký, o to viac kouč mužstva Peter Tomko príchod Gabriela privítal. „Ide o stredného obrancu, ktorý dve sezóny mal plnú minutáž v druhej českej lige. Od Gabriela očakávame nielen zvýšenie konkurencie v tíme, no hlavne nárast kvality celej našej obrannej štvorice. Verím, že naše predstavy sa budú aj napĺňať,“ povedal na adresu novej tváre v kabíne Tomko.

Ružomberská cesta, ako ju nalinajkoval majiteľ klubu Milan Fiľo, je, čo sa týka kádra čisto slovenská, akurát s možným doplnením mužstva spoza rieky Moravy. Teraz táto „povolená výnimka“, bola zrealizovaná.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia