Cez 1400 pretekárov sa zúčastnilo doterajších deväť podnikov RBL

Cez 1400 pretekárov sa zúčastnilo doterajších deväť "podnikov" RBL

RedakciaŠport20.11.2018

Hoci premiérová Ružomberská bežecká liga (RBL) má ešte jednu „zástavku“ - Štefanský beh, jej organizátori z občianskeho združenia Ružomberok v pohybe v pondelok (19. novembra) pripravili na pôde akciovej spoločnosti Mondi SCP prvý priebežný účet. Pozvali aj nosných činovníkov jednotlivých podujatí, ktoré vyskladali tento zaujímavý, pestrý a už teraz možno povedať, že aj vydarený projekt.

Máme za sebou deväť pretekov, na ktorých sme celkove narátali cez 1400 pretekárov a viac než päťsto Ružomberčanov. Okrem tradičných ´podnikov´ vznikli tri zbrusu nové – Bežecké kritérium na ZŠ Zarevúca, Večerný beh a Hrabovský triatlon,“ uviedol Ľuboslav Palguta, jeden zo zakladateľov RBL a člen jej riadiaceho súkolia (spolu s Patrikom Luptákom, Ľubomírom Kubáňom a Tomášom Gazdaricom). „Každému účastníkovi sa do hodnotenia zaráta sedem najlepších výsledkov, pretekári, ktorí absolvujú osem štartov čaká na záver pekné tričko. Pri záverečnom vyhodnotení prví traja v jednotlivých kategóriách obdržia poháre,“ doplnil Palguta.

Prítomní si tiež pozreli vkusné a dynamické (zatiaľ pracovné) video z doterajších „dostaveníčok“ doslova unikátnej bežeckej mozaiky.

RBL bola aj „nominačkou“ do dvoch ružomberských tímov na známy štafetový beh Od Tatier k Dunaju. „Áčko“ na 345 km tratí z Jasnej do Bratislavy dosiahlo fantastický výsledok, keď v hlavnej kategórii skončilo na druhom mieste. Veľmi pekná je aj devätnásta priečka „B“ družstva. Za povšimnutie stojí, že mesto na tomto najznámejšom štafetovom evente reprezentovala i ďalšia partia – Ružomberské strely.

Občianske združenie Ružomberok v pohybe pripojilo, a to druhý raz, aj letný bežecký kemp na Základnej škole Zarevúca. Prebiehal dvakrát do týždňa (utorok a štvrtok) v mesiacoch júl a august a tešil sa veľkému zájmu. Do tajov abecedy kráľovnej športov vnikalo viac než pol tisícky „decák“.

Ružomberok v pohybe spolu s mestom a so svojimi nosnými partnermi Mondi SCP, a. s., Adam Sport, občianske združenie Ružomberčan a Malinô Brdo ski & bike park, taktiež za súčinnosti ďalších dôležitých „pomocníkov“ zabezpečil pre všetky podujatia elektronickú časomieru s čípmi, štartovné čísla, medaily, diplomy a podľa potreby tiež požadovanú technickú pomoc.

Aj keď ešte treba urobiť jednu „čiarku“ 26. decembra Štefanským behom, už sa stretnutí sa už kreovala RBL 2019. Celoročný formát potvrdil svoju opodstatnenosť a smelo možno povedať, že aj rozhýbal Ružomberčanov či blízke obdobie. Okrem pozitív sú samozrejme i detaily, ktoré treba pre ďalší diel vybrúsiť.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia