Cez penaltový rozstrel na víťaznú trofej dosiahla domáca Likavka

Cez penaltový rozstrel na víťaznú trofej dosiahla domáca Likavka

RedakciaŠport13.7.2019

Víťazom 4. ročníka Memoriálu Róberta Sliackeho v Likavke sa stali futbalisti poriadajúceho OŠK. Vo finále nováčik V. ligy remizoval s Lúčkami, ktoré v uplynulej sezóne ovládli ôsmu ligu, 1:1 a uspel v penaltovom rozstrele.

Celý turnaj sa niesol v takom kamarátskom duchu, doslova v rodinnej atmosfére, ale na ihrisku to už neplatilo. Tam bolo treba ukázať nasadenie a kvalitu. Lúčky sa ukázali ako mladý behavý, veľmi ambiciózny tím, ktorý iba potvrdil, že zaslúžene patrí do siedmej ligy. Vo finále boli zdatným protivníkom, ale tiež treba spomenúť množstvo našich nevyužitých šancí. Skúšame niektorých hráčov, no ukázali sme viac – menej čo sme chceli,“ hodnotil kouč likavských futbalistov Branislav Ružička.

Spokojný bol aj Ivan Dittrych, ktorí Lúčky vytiahol z najnižšej liptovskej súťaže o stupienok vyššie. „Prvý raz sa chlapci zišli po letnej pauze, s tréningami začíname až v utorok, takže z tohto pohľadu bolo všetko fajn. Vo finále už chalanom odchádzali sily, dohrávali sme len jedenásti. Chýbalo päť-šesť hráčov kvôli dovolenkám. Napokon však o víťazovi rozhodla až penaltová lotéria,“ vravel Dittrych, ktorý prvý raz mal k dispozícii doterajšieho bešeňovského kanoniera Stanislava Vyšného, ktorý zmenil svoju futbalovú adresu.

Aj duel o 3. miesto medzi Liskovou a Hrboltovou rozhodli strely zo značky pokutového kopu. O jeden zásah boli úspešnejší Liskovci.

Mali sme niekoľko nových či staronových hráčov, samozrejme nie všetko klapalo, ale bolo vidieť aj pozitíva. Išlo o dobrý turnaj, v peknom počasí. Osobne som rád, že sa nám podarilo nájsť trénera a tak nebudem na všetko sám. Nejaká nová krv bola nevyhnutná. Budúci týždeň mužstvo prevezme Peter Likavec,“ podotkol Štefan Mihaľov, hrajúci kouč Liskovej.

Hrboltová síce opustila siedmu ligu, ale pod hradom Likava zanechala celkom slušný dojem. „V našej hre bolo ešte dosť nedostatkov, lenže práve vypadnutie môže pomôcť futbalu v tejto mestskej časti. Tým, že kolektív sa zomkne a uvedomí si predchádzajúce chyby. Ešte sme neboli kompletní, v priebehu tohto týždňa sme podpísali sedem nových hráčov,“ dal sa počuť tréner Iskry Hrboltová Milan Krivoš.

Výsledky: Likavka – Hrboltová 4:2, Lúčky – Lisková 4:1, finále: Likavka – Lúčky 1:1, na penalty 4:3, o 3. miesto: Lisková – Hrboltová 1:1, na penalty 4:3. Najlepší brankár – Matúš Mrva (Lúčky), najlepší strelec – Šimon Volf (Likavka) – 3 góly.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia