Cez víkend plážové podujatie s republikovým statusom

Cez víkend plážové podujatie s republikovým statusom

RedakciaŠport13.8.2020

V sobotu a v nedeľu (15. a 16. augusta) sa v areáli Fitness centra California na ružomberskom sídlisku Klačno uskutoční štvrtý a zároveň predposledný turnaj (po Bratislave, Prešove a Košiciach) majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale, série B.

Bude to zatiaľ najvýznamnejšie podujatie, ktoré som si zobral na krk,“ vyhlásil ambiciózny predseda Volejbalového klubu One Ružomberok a tiež Beachvolleyballového klubu Ružomberok Tomáš Varga. „Dva týždne turnaj veľmi intenzívne pripravujeme. Prihlásilo sa 16 mužských a 11 ženských dvojíc. U mužov ide o maximálny počet, v prípade vyššieho záujmu museli by sme v piatok pridať aj kvalifikáciu.“

Ružomberský piesok s tromi vynovenými kurtami sa do republikového kalendára dostal na poslednú chvíľu. „Z ničoho nič prišlo oslovenie zo Slovenskej volejbalovej federácie, či by sme nezorganizovali jeden majstrovský turnaj. Zároveň bol náš klub požiadaný predložiť základné informácie o areáli vrátane jeho technických parametrov. Za polhodinu prišla odpoveď, že všetky kritériá spĺňame, tak sme bez nejakého rozmýšľania prikývli. Samozrejme, je to veľký záväzok, no tiež otázka prestíže. Aj týmto podujatím chceme deklarovať, že volejbal v Ružomberku hodláme robiť poriadne a latku posúvať čoraz vyššie,“ dorozprával T. Varga.

Šampionát, ktorý štartuje v sobotu už o 8. hod., pričom prvý hrací deň bude najbohatší, je zabalaný aj do sprievodného programu. O permanentnú náladu sa bude starať dídžej a v sobotu sa návštevníci môže tešiť na vystúpenia spevákov Tomáša Bezdedu a Jozefa Ivašku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia