Cez víkend pokračovali regionálne futbalové súťaže

Cez víkend pokračovali regionálne futbalové súťaže

RedakciaŠport12.5.2019

Líder najvyššej súťaže Stredoslovenského futbalového zväzu ružomberské „béčko“ v liptovskom derby zdolalo veľmi zdatný Liptovský Hrádok 3:0 a päť kôl pred koncom má na druhú Rimavskú Sobotu plus osem bodov. V existenčnom zápase dvoch tímov z chvosta tabuľky Liptovská Štiavnica vyhrala nad Čadcou 4:3 a zároveň súperovi odovzdala aj Čierneho Petra. „Bola to dráma až do konca, po polčase sme viedli 2:0, lenže nechali sme si stretnutie zdramatizovať. Hostia vyrovnali, my sme dali na 3:2 a hneď na to Čadca zahodila penaltu. Dôležitý bol náš štvrtý gól,“ podotkol k druhému a mimoriadne cennému víťazstvu štiavnických futbalistov v jarnej časti kapitán mužstva a momentálne aj hrajúci tréner Peter Hoferica.

V V. lige pokračuje „lauf“ Švošove, OŠK dosiahol tretie víťazstvo v rade a Jakub Roštek po predchádzajúcich štyroch nástreloch (proti Bešeňovej), teraz trikrát skóroval a tabuľku kanonierov ovláda s 23 gólmi.

V šiestej lige v šlágri kola vedúca Likavka prehrala v Ľubeli 2:3 a jej náskok na špici tabuľky sa scvrkol na šesť bodov.

Siedma liga, žiaľ, pokračuje len s jedenástimi mužstvami, Jamník pre tri kontumačné prehry (vždy mu klesol počet hráčov pod sedem) bol zo súťaže vylúčený, zároveň sa stal prvým vypadávajúcim mužstvom a jeho výsledky športovo – technická komisia anulovala.

V najnižšej regionálnej súťaži sa konala „hokejová“ gólová prestrelka na Belanoch, keď v súboji domáceho tímu so Štiavničkou padlo dvanásť gólov – 7:5.

III. LIGA

Ružomberok B – Liptovský Hrádok 3:0 (1:0), T. Bobček, Brenkus, Zsigmund, Liptovská Štiavnica – Čadca 4:3 (2:0), M. Gejdoš 2, Vojvoda, Koleň – Práznovský, Pohančeník, Kapusniak.

V. LIGA

Nižná – Švošov 2:6 (1:5), Bútora, Zboroň - J. Roštek 3, Marcoň, T. Lacko, Žiara, Liptovské Sliače – Turčianska Štiavnička 0:4 (0:3), Katrák 2, Lutišan, vlastný (Mir. Gejdoš), Trstená – Bešeňová 2:0 (0:0), Da Silva, Buška.

VI. LIGA

Hubová – Bobrovec 4:1 (0:1), T. Holík 2, P. Gerec, Hanko – Matloň, Važec – Liptovská Teplá 0:4 (0:1), F. Gejdoš 2, Kvasničák, Hatala, Liptovská Kokava – Liptovská Lúžna 1:1 (1:1), Žufaj – Staš, Dúbrava – Černová 4:1 (2:1), Sokol 2, Štulajter, Čavrnoch - Didek, Ludrová – Smrečany/Žiar 2:0 (1:0), Uram, Lazík, Pribylina – Lisková 1:0 (1:0), Sochor, Ľubeľa – Likavka 3:2 (1:0), Valaštiak 2, Tomek – J. Pindura, R. Šimo.

VII. LIGA

Beňadiková – Východná 5:3 (1:2), M. Perašín, M. Pastva, Čajka, R. Perašín, Zlejší (z 11 m) – Stano, Žiak, Mikuš, Hrboltová – Vavrišovo 2:4 (0:2), Mikulec, Bistiak – Račko 2, Rácheľ, Benčo, Iľanovo – Podtureň 2:1 (0:1), Ďuraj, Mat. Droppa – Koštiaľ, Liptovský Ján – Prosiek 6:0 (2:0), Gregor, Pavuk, Kráľ, Mir. Droppa, Malacký, Porada, Demänová – Kvačany 1:7 (0:5), Kupčo – Kojš 2 (1 z 11 m), Tkáč, Zelený, Fiačan, Brunčiak, vlastný (Kupčo), Partizánska Ľupča – Hye 3:2 (1:2), Trnovský, Šturek, Janičina (z 11 m) – Cibuľa, Buša.

VIII. LIGA, A SKUPINA

Biely Potok – Štiavnička 7:5 (2:1), M. Janči 3 (1 z 11 m), Hýravý a D. Janči po 2 – Hazucha, Bartánus, Rázga (z 11 m), Liptovské Revúce – Valaská Dubová 1:2 (0:0), Bedač (z 11 m) – Kozák, vlastný (Beláček).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia