Cez víkend tenisový Guláš Ópeň

Cez víkend tenisový Guláš Ópeň

RedakciaŠport27.8.2021

Najprv to bol Oško Ópen, čiže turnaj pomenovaný po jeho zakladateľovi a dlhoročnom ťahúňovi Dušanovi Oškovi, v súčasnosti jeho čestnom riaditeľovi. Potom sa záhlavie obľúbenej „fiesty“ rekreačných tenistov zmenilo na Guláš Ópeň. V posledných rokoch celú akciu zastrešuje Tenisový klub Ružomberok.

Zajtra a v sobotu (28. a 29. augusta) sa uskutoční už 35. diel tohto otvoreného turnaja pre široký okruh záujemcov. „Veru, ten čas beží. Dodnes si pamätám na absolútne začiatky v roku 1987. V tom čase išlo svojim spôsobom o slovenský unikát. Takýto formát turnaja ešte nikde v republike nebol. Od začiatku to nebola iba športová akcia, ale aj spoločenská, stretnutie kamarátov a milovníkov tenisu,“ podotkol dnes 75 – ročný Oško.

Po oba dni je začiatok naplánovaný na 9. hod. Ako obvykle, organizátori vypísali dvojhru mužov do 45, nad 45 a nad 60 rokov, spoločnú súťaž žien a štvorhru.

Dážď nám robí problémy, no verím, že zajtra všetkých šesť kurtov bude dobre pripravených a počasie sa neobráti k nám chrbtom a od rána začneme variť aj guláš,“ vyslovil želanie tajomník TK Ružomberok Jozef Virág.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia