Cez zimu bude Ruža zaberať aj v Turecku

Cez zimu bude Ruža zaberať aj v Turecku

RedakciaŠport2.1.2020

Na Troch kráľov sa skončí pre futbalistov A mužstva MFK Ružomberok dovolenkové obdobie. Tréner Ján Haspra, ml. spolu so svojim asistentom Marekom Saparom na najbližší utorok (7. januára 2020) o 13:00 hod. stanovili začiatok zimnej prípravy.

Tá zväčša bude prebiehať v domácich podmienkach, no obohatí ju herné sústredenie v Turecku. Za teplom do krajiny „polmesiaca“ by mužstvo malo odletieť 24. januára a vrátiť sa 2. februára. „Som rád, že ešte pred vianočnými sviatkami padla definitíva, týkajúca sa tureckého pobytu. V tomto období sú v Liptove zväčša mimoriadne ťažké poveternostné podmienky a najmä nevyhovujúce terény na tréningový proces. Samozrejme, chalani okrem vyšších teplôt potrebujú aj prírodný trávnik v dobrej kondícii. Nehovoriac už o tom, že ide tiež o príjemné spestrenie zimy, rozbitie nejakého stereotypu,“ uviedol J. Haspra.

Počas prípravy má momentálne štvrtý tím Fortuna ligy naplánovaných šesť prípravných stretnutí, z toho tri v Turecku, kde sa mená súperov doťahujú. Mužstvo zápasové previerky otvorí 18. januára na „umelke“ domácim duelom proti druholigovému Tatranu Liptovský Mikuláš. „Je to kvalitný súper, zblízka, na úvod ideálny, určite dobre chlapcov preverí,“ podotkol Haspra.

Zvedaví sme boli, či na zraze 7. januára stlačí kľučku na šatni MFK aj dáka nová persóna, resp. či sa Ruža s niekým po jesennej časti rozlúčila. „Nemám žiadnu informáciu, že by niekto z doterajšieho kádra mal chýbať. Momentálne nemôžem ani potvrdiť, že by prišiel nový hráč, čo len na próbu,“ odvetil nám hlavný kouč.

Program doteraz známych prípravných zápasov: 18. januára o 13:00 hod.: Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš, 22. januára o 13:00 hod.: FC Baník Ostrava – Ružomberok, 8.2. o 14:00 hod.: Austria Viedeň – Ružomberok.

Jarná časť Fortuna ligy štartuje 15. februára a Ružomberok hrá vonku so Sereďou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia