Chalani do školy síce nechodia, ale so svojimi vrstovníkmi z ľadu sa už schádzajú

Chalani do školy síce nechodia, ale so svojimi vrstovníkmi z ľadu sa už schádzajú

RedakciaŠport14.5.2020

Mladé tímy Mestského hokejového klubu Ružomberok sa tento týždeň v obmedzenom režime zahryzli do „suchej“ letnej prípravy.

Tréningy prebiehajú po kategóriách v areáli ZŠ Zarevúca a na ploche pred zimným štadiónom. Už potrebujeme mať chlapcov pod dohľadom. Zatiaľ ide o voľnejšie trénovanie, no veríme, že ďalšie uvoľňovanie opatrení súvisiacich s koronavírusom, nás posunie do bežného procesu. V prípade nepriaznivého počasia, tréneri s hráčmi pracujú online cez aplikáciu ZOOM,“ informoval nás na úvod manažér MHK Ružomberok Peter Matejka.

V klube sa už dlhšie zaoberajú s celkovým nastavením novej sezóny, no zatiaľ sami nevedia, čo všetko si budú môcť dovoliť. Samozrejme, koronakríza aj tu zarezonovala. „Máme svoje plány, no tie môžu stroskotať na financiách. Boli nejaké prísľuby, lenže nateraz je všetko zastavené, doslova zamrznuté. Rozhodli sme sa ísť po etapách. Boli spustené letné tréningy a dosť sme zvedaví na júnový kongres Slovenského zväzu ľadového hokeja, či nepríde s dákou ekonomickou pomocou klubom. Všetko je závislé od peňazí, aj to aké družstvá v novej sezóne prihlásime do súťaží. Momentálne klub eviduje nejaké podlžnosti svojim činovníkom vrátane trénerov za mesiace február a marec, ktoré riešime. Všetkým sa chcem poďakovať za trpezlivosť,“ pokračoval Matejka.

MHK opäť uvažuje postaviť ligové tímy kadetov, siedmakov, šiestakov a piatakov a v minihokeji žiakov štvrtých a tretích ročníkov základných škôl. Otvorená zostáva otázka dorasteneckého družstva.

Hoci ružomberský hokej momentálne potrebuje finančnú injekciu ako soľ, manažment zatiaľ nechystá zvýšiť klubové a členské príspevky. „Neradi by sme k takémuto kroku pristúpili, mohlo by to znamenať stratu pár chlapcov. Pandémia určite ovplyvní aj rozpočty niektorých rodín. V súčasnosti akurát išla prosba na rodičov, keby uhradili jednu tretinu členského, aby sme mohli v lete ďalej fungovať. V prípade, že sa nepodarí finančne vykryť celú sezónu, potom by sme boli nútení ísť aj do poplatkov. To je však krajné riešenie,“ uzavrel Peter Matejka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia