Chceli (len) oprášiť staré vzťahy a vyhrali základnú skupinu

Chceli (len) oprášiť staré vzťahy a vyhrali základnú skupinu

Ján SvrčekŠport25.5.2023

Meteníci Likavka v baráži o I. florbalovú ligu neuspeli. Lenže ani v prípade víťazstva, by do druhej najvyššej súťaže neposlali prihlášku. Zo sezóny 2022/2023 však majú len tie najpríjemnejšie pocity.

Po dvojročnej pauze Florbalový klub Meteníci Likavka znovu postavil do súťaže aj družstvo mužov. Tí v II. lige, v skupine Stred, najprv zdolali Juventu Žilina B 20:5, no v druhom kole doma utŕžili poriadnu pálivú facku od FBK Grashoppers AC UNIZA Žilina – 7:18. Potom však šliapali ako dobre namazaný stroj a viezli sa len na víťaznej vlne. Vo všetkých dvanástich zápasoch naplno zabodovali a vyhrali skupinu Stred, s dvojbodovým náskokom pred Grashoppersom Žilina B. Táto spanilá jazda im zabezpečila účasť na kvalifikačnom turnaji o účasť v I. lige na michalovskej palubovke. Tu Meteníci dvakrát prehrali o gól – s FBK Michalovce 7:8 a ŠK Slávia SPU DFA Nitra 6:7.

Boli to vyrovnané zápasy. Musím však priznať, nám nešlo o postup, ani v prípade prvenstva, by sme neposlali prihlášku do druhej najvyššej súťaže. Momentálne ani nevieme, či Likavka bude pokračovať v druhej lige. Niektorí chalani sa po matúrach chystajú do Čiech, druhí ešte nevedia, čo bude ďalej. Navyše všetko bolo na mojich pleciach. Veľmi by som bol rád, ak by sa dakto toho ujal. Do septembra je čas na premýšľanie a prijatie nejakého rozhodnutia,“ rozhovoril sa hrajúci predseda Meteníkov Ján Lukáč. „Chceli sme dať dokopy starú partiu. Stretnúť sa a zahrať si. Mužstvo išlo od zápasu k zápasu a nečakane prichádzali aj skvelé výsledky. Na začiatku sme si vraveli, len nech si hanbu nespravíme. Ak vyhráme dva-tri zápasy, bude dobre. A my sme ovládli dlhodobú súťaž. Na to prišla možnosť aj niekde vycestovať a stráviť tam spoločné chvíle. Bol to pekný zážitok, na ktorý sa bude isto dlho spomínať.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia