Chceli tri body, no brali aj egál

Chceli tri body, no brali aj "egál"

RedakciaŠport9.5.2021

Pre Jána Masla to bol štvrtý presný zásah v aktuálnej sezóne, celkove vo Fortuna lige dvadsiaty šiesty, no v jarnej časti len premiérový.

Kostadinov zahrával rohový kop, lopta letela na prednú žrď a ja som jej tečom pomohol do brány. Hlavne, že to padlo,“ opísal gólový moment zo 17. min. stopér Ruže, ktorý skôr zvykne prekonávať súperových brankárov hlavou, no v tomto prípade mu poslúžila pravačka. „Z môjho pohľadu je remíza spravodlivá. Bol to hlavne súbojový zápas, pričom lopta bola azda viac vo vzduchu, než na zemi,“ vravel ďalej kapitán ružomberskej družiny.

Keďže hostia v 36. min. Košťálom vyrovnali, druhá „polka“ štartovala za stavu 1:1. „Cez prestávku tréneri na nás apelovali, že treba zlepšiť pohyb, byť úspešnejší v individuálnych súbojoch a postrážiť si odrazené lopty, lebo z nich boli hostia nebezpeční. Ani v druhom polčase to však nebol pekný futbal. Pokračoval seriál stretov, Senica nakopávala veľa lôpt, často som sa vo vzduchu zrážol s jej vysokým útočníkom Malecom,“ rozprával ďalej J. Maslo.

V prípade plného bodového zásahu by už najvyššia futbalová súťaž pod Čebraťom bola potvrdená aj pre ďalšiu sezónu. „Nič iné nám nezostáva, len sa dobre pripraviť na najbližšie domáce stretnutie s Nitrou a potom ho zvládnuť,“ pripojil najskúsenejší muž Hasprovej kabíny.

Hosťujúcemu Martinovi Koštálovi, ktorý robil najväčšie vetry domácej defenzíve, sa „egál“ málil. „Nepovedal by som, že deľba bodov je zaslúžená. Len ja sám som mal ešte dve vyložené príležitosti, ktoré zostali nepremenené. Hneď v úvodnej minúte išlo o veľkú šancu, no chcelo to lepšie s ňou naložiť. Viac stopercentných možností bolo určite na našej strane. Bodu zvonku sa tešíme, ale mohli byť aj tri,“ vyznal sa 25 – ročný Seničan.

Smelo možno povedať, že Záhoráci v Liptove zanechali sympatický dojem. Hlavne v druhom polčase sa zdalo, že pri kombináciách majú ľahšie nohy. Naopak domáci futbalisti boli dosť v kŕči. Možnosť, mať už absolútny pokoj, akoby im pristrihla krídla.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia