Chlapci spod Zobora sú plní očakávaní

Chlapci spod Zobora sú plní očakávaní

RedakciaŠport15.6.2021

Včera, keď fortunligista spod Čebraťa odpálil prípravu na súťažný ročník 2020/2021, prvý raz do ružomberskej futbalovej kabíny vstúpili exnitrania Lukáš Fabiš a Samuel Šefčík.

Veru, už mi chýbal futbal, od toho neslávneho konca v Nitre ubehol nejaký čas. Takže som rád, že konečne sa môžem vrátiť na ihrisko a znovu si to užívať," vyhlásil Fabiš, ktorý posledný zápas odohral 1. mája 2021 v Senici, kde Nitra prehrala 0:1. Potom 23 – ročný obranca, spolu s päticou spoluhráčov kvôli nevyplateným trojmesačným mzdám, ukončil svoju misiu v klube, v ktorom bol od malička.

Ružomberok má nepochybne vyššie ambície než Nitra a určite aj celkového fungovanie klubu je na kvalitatívne inej úrovni ako v FC. Aj preto sa veľmi teším na najbližšie sezóny,“ podotkol pri porovnaní dvoch futbalových adries Fabiš. „Keď som vkročil do šatne, zostal som dosť prekvapený, toľko hráčov som už dávno pokope nevidel. No teší ma, že je nás tak veľa, aspoň bude zdravá konkurencia a každý sa pobijeme o svoje miesto.“

Nový kouč MFK Peter Struhár nie je pre Fabiša úplne neznámou persónou. „Spoznal som ho, keď bol ešte hráčom Nitry. Pán Struhár ma už pred začiatkom prípravy telefonicky kontaktoval,“ pripojil futbalista, ktorý podpísal vôbec prvý prestupový lístok vo svojej kariére.

Naopak Šefčík nemal takú dlhú prestávku, za FC nastúpil aj v predposlednom kole skupiny o záchranu v Ružomberku, keď Nitra prehrala 0:2, čo bola jej definitívna rozlúčka s elitnou súťažou. „Už dlhšie som mal v hlave, že pravdepodobne zakotvím v ružomberskom mužstve. Nejaké extra dlhé čakanie na nový kontrakt nebolo. Som rád, že už zase som v práci,“ rozprával po príchode na úvodný zraz 24 – ročný Šefčík, ktorý svoju profesionálnu kariéru otváral v Slovane Bratislava. „Želám si, aby sme hrali o čo najvyššie priečky a tiež mojou zásluhou. Chcem byť platný najmä v ofenzíve i pomôcť číslami – gólmi a asistenciami,“ dodal hráč, ktorý svoje fortunaligové štarty si navýšil aj v Senici.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia