Chorvátka Pavičová sa stala ružomberskou žabkou

Chorvátka Pavičová sa stala ružomberskou "žabkou"

RedakciaŠport3.1.2022

Na sklonku septembra 2021 kľučku na šatni družstva žien MBK Ružomberok prvý raz stlačila poľská podkošová hráčka Paula Tarnachoviczová. Jej misia v tíme slovenského majstra sa naplnila 31. decembra 2021, keď skončil platný kontrakt 30 – ročnej pivotky. V týchto dňoch ružomberský klub na tento post získal novú akvizíciu, 22 – ročnú, 190 cm vysokú Chorvátku Josipu Pavičovú, naposledy hráčku nemeckého klubu Rutronik Starss Keltern, ktorá dnes večer by sa mala aj pripojiť k družstvu.

V prvom rade treba povedať, že od novej hráčky neočakávame, že nás ide spasiť. Ide o náhradu za Tarnochoviczovú. Tá nám pomohla v ťažkých časoch, hoci vopred sme vedeli, že nepôjde o persónu, na ktorej bude celý tím stáť. Určite bola prospešná v tréningovom procese, takisto nazbierala dosť minút v extralige proti ´papierovo´ slabším súperom, keď si vyťaženejšie hráčky v stretnutiach FIBA Cupu, potrebovali trochu oddýchnuť. Za to sa jej chcem poďakovať. Na jej miesto sme našli perspektívnu a dobre stavanú európsku podkošovú hráčku. Pavičová má už teraz vyššiu kvalitu a je vývoja schopná. Ide o podobný typ basketbalistky, ako je jej krajanka Patricia Burová,“ objasňoval rošádu na súpiske tréner Ruže Juraj Suja.

Určite šéf realizačného tímu aj aktuálneho lídra Niké extraligy by rád pod košom videl ostrieľanejšiu pivotku a väčších fyzických parametrov, no zostáva v realite. „Prišla k nám cenovo dostupná hráčka. Dobre viem, že v európskej konkurencii potrebujete kvalitnú pivotku cez 190 cm. Na to ale nemáme. Akurát jednu takú osobnosť by sme si mohli dovoliť, lenže to by musela hrať sama a basketbal je kolektívny šport.“

MBK Ružomberok sa zatiaľ s Pavičovou, ktorá prešla viacerými mládežníckymi reprezentačnými výbermi svojej krajiny, dohodol na kontrakte do konca súťažného ročníka 2021/2022, s opciou na ďalšiu sezónu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia