Christmas Cup 2018

Christmas Cup 2018

RedakciaŠport24.12.2018

Po šiestykrát sa na Zimnom štadióne Stana Mikitu v Ružomberku uskutoční medzinárodný hokejový turnaj Christmas Cup starších žiakov (U 14).

Hokejová mlaď zo šiestich krajín si spestrí čas medzi Vianocami a Novým rokom porciou piatich duelov. Ide o trojdňové podujatie od 27. do 29. decembra.

Organizátori z MHK Ružomberok vyskladali atraktívnu desiatku účastníkov - Sokol Kyjev (Ukrajina), Junosť Minsk, Metalurg Žlobin (obaja Bielorusko), Tigrai Kaunas (Litva), Ozolnieki Juniors (Lotyšsko), KMH Budapešť (Maďarsko), Pro team Slovakia 04, Pro team Slovakia 05, ŠK Poprad a domáce družstvo.

Sme len radi, že o náš vianočný turnaj, ktorý stále posúvame vyššie, je čoraz väčší záujem. Ide nielen o vyplnenie prestávky v dlhodobých národných mládežníckych súťažia, no hlavne o vítanú medzinárodnú konfrontáciu. Opäť to bude tiež prehliadka rôznych herných štýlov,“ povedal pre náš portál riaditeľ Christmas Cupu 2018 a od zrodu jeho hlavný motor Peter Matejka z klubu, ktorý organizuje turnaj.

Vo štvrtok (27.12.) a v piatok (28.12.) sú na programe (vždy od 7:00 h.) stretnutia v dvoch päťčlenných skupinách systémom každý s každým. V sobotu (29.12.) sa o 8:00 h. začnú zápasy o konečné umiestnenie. Finále je naplánované na trinástu hodinu. Hrá sa 3 x 15 min. Turnaj otvorí duel domácej „štrnástky“ proti rovesníkom z Kaunasu.

Starší žiaci MHK Ružomberok v aktuálnej sezóne prvý raz štartujú v I. lige, kde vytvorili dvojičku s Dolným Kubínom. Ten si vzal pod krídla siedmakov a ružomberský klub chlapcov 8. ročníka, teda kategóriu U 14. Po 21. kole mladej Ruži patrí v 10 – členom pelotóne siedma priečka s piatimi výhrami a jednou remízou.

Vlani (osem účastníkov z piatich štátov) sa na ružomberskom zimáku z prvenstva tešili straší žiaci MHK 32 Liptovský Mikuláš. Domácemu kolektívu patrila štvrtá priečka.

Organizátori opäť ocenia aj najlepších jednotlivcov – brankára, obrancu a hráča.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia