Chystá sa veľká beachová vábnička na Klačne

Chystá sa veľká beachová vábnička na Klačne

Ján SvrčekŠport16.8.2023

Hoci oficiálny plagát tohtoročnej série majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale Niké Summer Beach pozýva ľudí do areálu ružomberského Fitness centra California na sobotu a nedeľu (19. a 20. augusta), posledný turnaj, celkove deviaty, z toho štvrtý „áčkový“ tohto seriálu, sa rozbehne už v piatok (18. augusta) od 13. hod.

Prihlásilo sa 30 mužských a 24 ženských dvojíc. Keďže v hlavnej časti, podľa propozícií, môže nastúpiť v každej kategórii len po šestnásť tímov, musíme začať o deň skôr kvalifikáciou. Samozrejme, veľký záujem nás len teší. Budeme mať najvyššie čísla po bratislavskej Petrónke. Som rád, že každý rok sa do Ružomberka hráči hrnú,“ uviedol šéf hostiteľského Beachvolleyballového clubu Ružomberok Tomáš Varga.

Na Klačne sa prvý „podnik“ republikovej šnúry na piesku sa konal v roku 2020, keď na podujatí B kategórie štartovalo 16 mužských a 12 ženských dvojíc, no nechýbala republiková špička. Pripomeňme, že u mužov vtedy na zlato dosiahli Zvolenčania Marek Ľudha a Ľuboš Nemec a medzi ženami Dominika Nestarcová (Pezinok) a Eva Eleková (Zvolen). Potom už prišli na rad dva „áčkové“ diely. Ten lanský ovládli Ľuboš Nemec s Marekom Jánim a zvolensko-banskobystrická dvojica Eva Eleková, Kristína Harmanová.

Cez víkend do centra dolného Liptova zavíta aj kompletná republiková špička. U mužov uvidíme momentálne najlepší slovenský, ružombersko – zvolenký tandem Andrián Petruf, Ľuboš Nemoc. „Na základe divokých kariet do bojov z nášho klubu tiež zasiahnu dvaja mládežnícki reprezentanti, už medailisti z tohtoročných republikových šampionátov, bratia Marián a Jonáš Janovcovci,“ doložil Tomáš Varga.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia