Čistá Ruža mohla vyraziť na Záhorie

"Čistá" Ruža mohla vyraziť na Záhorie

RedakciaŠport17.10.2020

Všetci sme negatívni. Netajím, cítil som aj zvýšenú nervozitu, či strach, no včera okolo piatej večer, keď boli známe výsledky, všetko zo mňa spadlo. To napätie vyplývalo aj z toho, že po dlhšom čase nám zase brali vzorky,“ povedal pre náš portál tréner ružomberských futbalistov Ján Haspra.

Piatkového testovania, ktoré prebiehalo formou certifikovaných antigénových testov, sa podrobilo spolu 375 hráčov a členov realizačných tímov Fortuna ligy. Únia ligových klubov uviedla, že v kluboch sa objavili len dva pozitívne prípady. Podľa Manuálu pre kolektívne športy, v prípade pozitívneho testu na COVID-19, tréningový a zápasový proces v takomto prípade pokračuje, ale v prísnom karanténnom režime, pričom pozitívne testované osoby musia absolvovať desaťdňovú karanténu. Plošné testovanie čaká účastníkov najvyššej futbalovej súťaže pred každým ligovým kolom.

U nás bolo otestovaných 28 osôb, čiže všetci, čo dnes odchádzame na zápas do Senice,“ pripojil Haspra. Rovnako negatívne včera dopadli aj Záhoráci.

Dnešné stretnutie má výkop o 17. hod. Len mimochodom, Senica doma naposledy zdolala Ružomberok 20. mája 2015 (4:2).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia